איך מתכוננים לקראת הילד הראשון?

חופשת הלידה שלך מתקרבת, ובין שלל הסידורים והקניות לקראת הצאצא החדש או החדשה כדאי שתדאגי גם לעתיד שלך ולחיסכון הפנסיוני שלך. בזמן חופשת הלידה את זכאית לדמי לידה בהתאם לגובה השכר שלך, אך מה קורה עם החיסכון הפנסיוני?

האם את חוסכת בקופת גמל לדוגמה (בדומה לחסכונות פנסיונים אחרים), אם לא יהיה רצף בהפרשות את עלולה לאבד את זכויותיך בקופה וכמובן להפסיד את ההפרשות שמפקיד עבורך המעסיק.

התנהלות נכונה תמנע ממך הפסדים, לכן חשוב שתכירי את הזכויות שלך. אם יש לך קופת גמל ועבדת אצל אותו מעסיק במשך שישה חודשים לפני שנכנסת להריון, המעסיק שלך מחויב להמשיך את ההפרשות לקופה שלך גם בזמן חופשת הלידה. גם במקרה שבן זוגך חולק איתך את חופשת הלידה, הוא יהיה זכאי להמשך ההפרשות לקופה במידה והוא עומד בתנאים שהזכרנו.

אם את עובדת על בסיס שעתי או יומי, ההפרשות יחויבו על פי ממוצע השכר שלך ב-6 החודשים שלפני זכאותך לחופשת הלידה. במקרה שמשכורתך חודשית, ההפרשות לפנסיה יחושבו על פי השכר אשר נחתם בחוזה ההעסקה.

המעסיק חייב להמשיך ולהפריש מידי חודש את החלק שלו ושלך לקופה עד למקסימום של 15 שבועות. בסוף חופשת הלידה, את אמורה להחזיר למעסיק את חלקך כתשלומים לקופת הגמל שהוא שילם כמקדמה. המעסיק יכול להמשיך את ההפרשות גם אחרי תקופה זו, אבל הוא לא מחויב לכך.

גם אם החלטת להאריך את חופשת הלידה שלך מעבר לתקופה בה את זכאית לדמי לידה, את יכולה להמשיך ולהפקיד באופן עצמאי לקופת הגמל וכך לשמור על רצף הזכויות שלך בקופה.

בהזדמנות זו – דאגי גם לעתיד של התינוק

חוץ מלדאוג לחיסכון הפנסיוני שלך, עכשיו את צריכה לדאוג גם לחיסכון העתידי של ילדך/ילדתך. החל מה-1 לינואר 2017 הורים יכולים לבחור היכן לפתוח ולנהל תכנית חיסכון עבור ילדם. עליהם להחליט תוך חצי שנה מיום הלידה או שכספי החיסכון ינוהלו בבנק או בקופ"ג שנבחרה עבור הילד הקודם. במידה וזהו הילד הראשון במשפחה, כספי החיסכון יופקדו בקופת גמל להשקעה מבין קופות הגמל האפשריות.

בתכנית החיסכון יופקדו מדי חודש 50 ש"ח מביטוח לאומי לכל ילד, בנוסף לקצבת הילדים שאתם, ההורים מקבלים. תוכלו להוסיף לחיסכון עוד 50 ש"ח בחודש מקצבת הילדים כך שסכום החיסכון יוכפל ל-100 ש"ח בחודש לכל ילד.

לא הרבה יודעים אבל בדומה לביטוח רפואי פרטי למבוגרים, קיים גם ביטוח רפואי פרטי לילדים. חלק מחברות הביטוח מוכנות לבטח תינוקות רק מגיל שלושה חודשים ממועד לידתם ואחרות מסכימות לבטח את התינוק מרגע לידתו. בכל מקרה חשוב  לקחת בחשבון שבחלק מביטוחי הבריאות קבועה תקופת אכשרה. תקופת האכשרה משמעותה שהתינוק למעשה מכוסה וזכאי לטיפולים רפואיים במסגרת הביטוח רק שלושה חודשים לאחר ההצטרפות לביטוח הבריאות.

כמו ביטוח רפואי למבוגרים, הביטוח יכול לכלול מרכיבים שאינם כלולים בסל הבריאות הבסיסי. בחירת הרכב הביטוח תיעשה על ידי ההורים בהתאם לרצונם וליכולתם הכלכלית. טיפולים שאינם כלולים בסל הבריאות עלולים לעלות הרבה מאוד כסף, ויש מקרים שההורים פשוט אינם יכולים לממן את הטיפולים לילדיהם גם אם הם מאוד רוצים.

הכיסויים המבוקשים ביותר הם תרופות וניתוחים. כיסוי לתרופות כולל תרופות מיוחדות אשר אינן כלולות בסל התרופות הממלכתי ו/או בביטוח המשלים של קופת החולים. כיסוי לניתוחים כולל מימון לביצוע ניתוחים פרטיים בישראל המאפשר בחירת מנתח, מרדים, בית חולים, בדיקות ואביזרים, ללא תלות בשירותי הרפואה הציבורית ו/או בביטוח המשלים של קופת החולים.

הכל נשאר בבית

סל הקניות לילד הוא הוצאה כספית יקרה אך נחוצה מאוד. מלבד הבקבוקים והעריסה, קניתם גם עגלה שתלווה את התפתחות הילד לאורך השנים הראשונות של חייו, ועיצבתם לו חדר ממש כמו שדמיינתם. וזו רק ההתחלה. ככל שהתינוק גדל אתם משקיעים יותר ויותר במוצרים לבית כדי שתהיה לו חווית גדילה איכותית וכמובן בטוחה, ועכשיו הגיע הזמן לקחת בחשבון גם ביטוח דירה. ביטוח הדירה יכסה לכם את תכולת הבית היקרה לכם הן כספית והן רגשית, ויהיה שימושי במקרים של נזקי מים וחבות צד ג' או (לא עלינו) שריפות ורעידות אדמה.

האוטו שלנו גדול וירוק

עכשיו שיש נוסע נוסף באוטו צריך לעצור ולחשוב – האם האוטו בו נהגתם עד עכשיו עדיין רלוונטי למשפחתכם המורחבת? האם הוא בטיחותי, מרווח מספיק לסל קל ולעגלה וכמובן, תקין? במידה וכן, תציצו בביטוח הרכב שלכם ובדקו שאתם אכן מכוסים כמו שצריך, במיוחד עכשיו שיש לכם עוד נוסע קטן וחשוב במיוחד באוטו. במידה ולא, אולי כדאי לחשוב על להחליף אוטו לבטיחותי ומרווח יותר? והכי חשוב, שתהיה נסיעה בטוחה ושקטה.

רד אלינו אוירון

ומה קורה בחופשה? החלטתם לארוז את כל המשפחה, העגלה והחיתולים ולטוס ליעד לבחירתכם. בחרו יעד בו תמצאו גם אטרקציות עבור ילדכם הצעיר, וגם פעילויות מהנות עבורכם. קחו בחשבון שהטיסה עלולה להיות טיפה מאתגרת עם ילד קטן לצדכם ולכן עליכם להתאזר בסבלנות יתרה ובאורך רוח. מלבד זאת, הקפידו להצטייד בדרכון גם לצעיר מבני המשפחה, במספיק אוכל לילד, חיתולים, עגלה/טיולון או מנשא כדי לטייל בקלות ובהנאה עם הילד וכמובן בביטוח נסיעות לכל בני המשפחה. כן, כן, ביטוח נסיעות חל על כל בני המשפחה מגיל 0! טיסה מהנה!

(המאמר כתוב בלשון נקבה, אך פונה לשני המינים)

 

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור