ביטוח בריאות ב-2022 – כל מה שצריך לדעת על ביטוח בריאות בישראל

בעקבות הרפורמה, הכנו עבורכם מורה נבוכים לביטוחי הבריאות השונים בישראל, ולמה מה שכולנו קוראים לו "ביטוח בריאות" לא באמת כזה?

מהו הדבר החשוב ביותר בחיים, כסף? אהבה? הגשמה עצמית? לשאלה פילוסופית זו אין תשובה חד משמעית. כל אחד עונה עליה בהתאם לאישיותו ולהשקפת עולמו. אבל נדמה שאין ולו אדם אחד עלי אדמות שיחלוק על העובדה, שאם ברצוננו לחיות חיים מאושרים, יש מרכיב אחד שמשפיע אולי באופן העוצמתי ביותר על איכות החיים שלנו – הבריאות שלנו.

בריאות, במובנים רבים, היא כמו חמצן. כשאנחנו בריאים, אנחנו לוקחים אותה כמובן מאליו. אבל כל מי שסבל מבעיות בריאותיות בחייו יודע, שבריאות היא מתנה שצריך להודות עליה מדי יום, ובמקביל, לבצע פעולות שיסייעו לנו לשמור עליה.

אחת הדרכים לשמור על הבריאות היא כמובן לחיות חיים בריאים ומאוזנים, שכוללים תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה ומבוקרת. פן נוסף של שמירה על בריאותנו, הוא מידת המוכנות שלנו ליום סגריר, או במילים אחרות – ביטוח בריאות, שהוא למעשה כיסוי רפואי, שנועד לסייע לנו כלכלית לכיסוי הוצאות רפואיות העלולות לפקוד אותנו בעתיד.

בישראל, קיימים מספר רבדים שמכסים הוצאות רפואיות:

  1. ביטוח בריאות ממלכתי – ביטוח זה מוענק באופן אחיד ואוטומטי לכל אזרחי המדינה על פי חוק ובאמצעות קופות החולים השונות. ביטוח בריאות ממלכתי מעניק כיסוי בריאותי חלקי המכונה "סל בריאות". כיסוי זה כולל מגוון שירותי בריאות, אך אינו מכסה, למשל, תרופות מסוימות (מה שמוכר לציבור כ"תרופות מחוץ לסל"), כיסוי סיעודי מלא, ועוד מגוון כיסויים, שהאזרחים יכולים להשלים במוצרים משלימים אם ברצונם להרחיב את הכיסוי הבריאותי שלהם.
  1. ביטוח משלים של קופות החולים – ביטוח זה מהווה מוצר משלים לביטוח הבריאות הממלכתי המציע כיסוי רפואי רחב יותר תמורת תשלום דמי חבר נוספים. עם זאת, הביטוח המשלים אינו נחשב לביטוח בריאות אלא לתכנית פנימית של קופת החולים בה אתם חברים.

הביטוח המשלים כולל כיסוי שאינו מספק לאירועים רפואיים קשים דוגמת תרופות שאינן נכללות בסל הבריאות, השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל וגילוי מחלות קשות. בנוסף, קיימים רק שני מסלולי ביטוח משלים, בכל קופת חולים, עובדה המונעת גיוון והתאמה אישית.

  1. ביטוח בריאות פרטי/קבוצתי – ביטוח פרטי מוצע על – ידי חברות הביטוח השונות ללקוחותיהם, כשתנאי הביטוח מאושרים מראש על ידי הרשות לשוק ההון והביטוח (לשעבר: "הפיקוח על הביטוח"). לביטוחים אלו יתרון גדול מכיוון שהם כוללים כיסויים שאינם קיימים בסל הבריאות הממלכתי ולא בביטוחים המשלימים של קופות החולים. כמו כן, הם מגוונים ומאפשרים התאמה אישית לצרכי הלקוח ומשפחתו.

ב-1.2.16 הגדיר משרד האוצר אילו סוגי ביטוח בישראל נחשבים לביטוחי בריאות, והם כוללים את תחומי הכיסוי הבאים בלבד:

ניתוחים – ביטוח הכולל מימון לביצוע ניתוחים פרטיים בישראל, ללא תלות בשירותי הרפואה הציבורית ו/או בביטוח המשלים של קופת החולים.

ניתוחים בחו"ל – ביטוח הכולל מימון לביצוע ניתוחים פרטיים במרכזים הרפואיים המובילים בעולם, לפי בחירתו של המבוטח.

השתלות – ביטוח הכולל כיסוי מקיף לביצוע השתלה בחו"ל, ללא תלות במערכת הציבורית ו/או בביטוח המשלים של קופת החולים.

תרופות – ביטוח הכולל כיסוי לתרופות מיוחדות אשר אינן כלולות בסל התרופות הממלכתי ו/או בביטוח המשלים של קופת החולים.

שירותים רפואיים – פוליסה או כתב שירות הכוללים כיסוי ו/או מימון למגוון רחב של שירותים רפואיים שלא בעת אשפוז בבית חולים, כגון בדיקות רפואיות, יעוץ רפואת מומחים, בדיקות הריון ועוד.

מחלות קשות – ביטוח המעניק פיצוי כספי, בסכום שנרכש על ידי המבוטח, במקרה של גילוי מחלה קשה.

בדיקת רופא (צילום: Shutterstock)

בדיקת רופא (צילום: Shutterstock)

קיימות פוליסות ביטוח נוספות, שלמרות העובדה שהן כוללות כיסויים הקשורים לעולם הבריאות (כגון: כיסוי לתאונות אישיות, ביטוח נכות, אובדן כושר עבודה, סיעוד), הן אינן נחשבות כביטוח בריאות.

לסיכום, בישראל קיימים כמה סוגים של ביטוחים המכסים הוצאות רפואיות. לא כולם נחשבים לביטוחי בריאות, וחשוב מכך, גם השילוב בין "סל הבריאות" הניתן לכל אזרח, לבין ביטוח משלים של קופת חולים (בסיסי או מורחב), לא מבטיח כיסוי רפואי מלא.

המסקנה: מומלץ לבדוק ולדעת בדיוק אילו כיסויים מכסים סל הבריאות והביטוחים המשלימים של קופת החולים, ובמידת הצורך, להשלים את הכיסויים החשובים לכם בביטוח פרטי כזה או אחר.

במקרים רפואיים מסוימים, הביטוח הפרטי יכול לעשות את כל ההבדל עבורכם!!

תזכורת: כשמדובר בבריאות שלכם, שהיא אחד המפתחות החשובים ביותר לאושר האנושי – זו עשויה להיות השקעה משתלמת במיוחד.

אולי יעניין אותך גם:

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור