ביטוח נסיעות – האם מכסה מפני רעידת אדמה?

לפחות מספר פעמים בשבוע, אנחנו שומעים על רעידת אדמה שהתחוללה באחת ממדינות העולם, בעוצמה זו או אחרת. הדבר נראה רחוק מאיתנו שנות האור, ואנחנו מתעניינים האם ישנו נזק בנפגעים או ברכוש. הסיוט הגדול של כל מי שנוסע לחו"ל הוא למצוא את עצמו בעיצומה של רעידה מסוג זה בדיוק – כיצד ביטוח נסיעות יכול להיכנס כאן לתמונה?

הנקודה המרכזית שיש להבהיר היא שרעידות אדמה תופסות אותנו, תמיד, לא מוכנים. אלו הן מספר שניות, או אפילו דקות, של פאניקה רבתי, וסבירות לפגיעה בנפש או ברכוש (על פי עוצמת הרעידה). ברור כי מצד אחד, לכן, לא ניתן להיערך לרעידת אדמה, כך שרכישת ביטוח מתאים נראית, לכאורה, כחסרת תועלת.

האמנם? לא צריך להיות מומחה לגיאוגרפיה, כדי לדעת שישנם אזורים בעולם שהם "מועדים לפורענות", לעומת כאלה בהם לא התרחשה רעידת אדמה חזקה כבר עשרות שנים. בסין, למשל, מתרחשות עשרות רעידות אדמה קטנות מדי יום, ואחת למספר שנים רעידת אדמה חזקה מאד. כאשר נוסעים ליעד מסוג זה, לכן, ייתכן בהחלט שתתפוס אותנו רעידה.

הבעיה: ביטוח נסיעות רגיל לא יסייע כאן

ביטוח נסיעות, מעצם היותו כזה, נועד להעניק כיסוי נרחב עבור פגיעות או פציעות בחו"ל, לרוב עם התייחסות מסוימת למטענו של האדם המבוטח. עם זאת, נסיבות הפגיעה הן שמשמעותיות כשזה נוגע לסוגיית רעידת האדמה. מהבחינה הזו, אנו עלולים להיתקל בבעיה – ולו מכיוון שביטוח נסיעות "רגיל" לא מכסה לרוב אסונות טבע, ובכלל זה רעידות אדמה.

כתוצאה, הרי שנזק גופני, או כזה אשר נגרם לרכוש של האדם, יותירו אותו חשוף לחלוטין מהבחינה הביטוחית. בהתחשב בהוצאות הכספיות העצומות הנדרשות על טיפולים במרבית מדינות העולם, המשמעות של כך היא בזבוז של הון תועפות, לעיתים בשיעור גבוה יותר מאשר ידו של האדם משגת.

חשיבותו של ביטוח מתאים

ביטוח נסיעות אשר מתייחס לרעידות אדמה נועד לסייע במספר מובנים. ראשית, כמובן, ההיבט הכספי. הוא יאפשר כיסוי נרחב עבור טיפולים רפואיים בחו"ל, או אפילו הטסות לישראל. גובהם של אלה עשוי להגיע גם למאות אלפי דולרים. היות ולא קשה להוכיח כי הנזק, במקרה כזה, נגרם עקב רעידת האדמה (דרישה משמעותית בפוליסות רבות), אין צפי להליך בירוקרטי מסובך בהשגת הכספים.

היבט מרכזי אחר ביחס לפוליסה נוגע לכל אותם שירותים נלווים, אשר בכוחם להציל אפילו חיים. בין השאר, מדובר כאן על שירותי איתור, חילוץ או הצלה: כולנו נחרדים לשמוע על אנשים אשר נקברים מתחת להריסות בעת רעידת אדמה. הגורמים המקצועיים שפועלים עם חברות ביטוח רבות מבצעים פעולות אלה באופן מהיר, דבר שבכוחו להציל אפילו חיים.

הרחבה, או פוליסה ייעודית?

החדשות הטובות הן שחברות הביטוח הבינו עם הזמן את החשיבות של ביטוח נסיעות המתייחס לרעידות אדמה, והחלו להציע פוליסות מגוונות בתחום. ניתן להבחין, ברמה הכללית, בין שני סוגים של ביטוחים מהסוג הזה: הראשון נועד מראש לאסונות טבע מהסוג הזה, והוא יינתן בעיקר בעת נסיעה ממושכת לאחד האזורים ה"בעייתיים", מהבחינה הזו. הכיסוי של הפוליסה יהיה רחב, באופן יחסי, ויעניק מענה מלא מהבחינה הזו.

יחד עם זאת, אין זה הכרח לבחור בפוליסה ייעודית. חברות ביטוח רבות מאפשרות הרחבה של פוליסת ביטוח נסיעות קיימת, כך שתכלול התייחסות לרעידות אדמה בלבד. במצב הזה, תינתן ההרחבה עבור תוספת של מספר דולרים מדי יום למחיר הפוליסה, סכום שאינו משמעותי יתר על המידה. כך, למעשה, כל אדם יכול לבחור לעצמו את הכיסוי המתאים לו ביותר, ולהיערך לכל תרחיש.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור