ביטוח רעידת אדמה

השבר הסורי אפריקאי אינו נתפס כאיום עכשווי, בעבר הוא הפך סדרי עולם, אבל כעת הוא שקט לחלוטין. אך באותה פסטורליות טמונה סכנה גדולה. בינתיים האדמה עדיין יציבה אך מומחים מזהירים שלא רחוק היום שבו תרעש האדמה. אפשר להתכונן לאותו יום באמצעות ביטוח רעידת אדמה

מיקומה הגיאוגרפי של ישראל במרכז השבר הסורי אפריקאי, שהוא מוקד הסיכון המרכזי לרעידות אדמה במזרח התיכון. יחסית לאזורים אחרים בעולם, קצב התנועה של הלוחות המרכיבים את השבר איטי יחסית, 5-10 מילימטרים בשנה ב-10-20 מיליון השנים האחרונות. עם זאת, רבות העדויות ההיסטוריות על רעידות אדמה חזקות והרסניות בארץ ישראל. אורכו של השבר אלף קילומטרים, וחלקים ממנו לא נעו 500 שנים. בשל כך הסיכוי גדול שהקטעים יזוזו בשנים הקרובות ויגרמו לרעידת אדמה חזקה.

בשנת 2005 הוחלה תוכנית המתאר הארצית, תמ"א 38, לחיזוק והגנת מבנים קיימים במקרה של רעידת אדמה. ייעוד התוכנית הוא לחזק מבנים ולהכינם למקרה של רעידת אדמה. באותה הזדמנות התוכנית מקלה על קבלת היתרי בנייה לתוספת יחידות דיור והרחבת דירות קיימות. עם זאת, זה עשוי שלא להספיק ולכן כדאי להצטייד בביטוח רעידת אדמה.

"המדינה תשלם" כבר לא קיים

בחודש פברואר האחרון מסר אבי שפירא, יו"ר ועדת ההיגוי להיערכות לרעידות אדמה, שרעידת אדמה עשויה לגרום לנזק של 50 מיליארד דולר למבנים, ולמספר גדול של נפגעים בנפש.

מרבית הציבור בטוח כי במקרה של רעידת אדמה חזקה או אסון טבע גדול אחר תתייצב המדינה מאחוריו, אך על פי חוק, אין המדינה מחויבת לפצות את אזרחיה במקרה של רעידת אדמה. למעשה, מתוך חוק פיצוי נפגעי אסון טבע עולה כי במקרה של רעידת אדמה בישראל, יינתן פיצוי כספי מהמדינה רק לנכסים המשמשים ליצירת הכנסה ורק אם יש להם ביטוח עסק.

תכנית מתאר ארצית מספר 38 – תמ"א 38

משנת 1975 קיימות בישראל תקנות מחייבות לעמידות מבנים במקרה של רעידת אדמה. תכנית המתאר הארצית לחיזוק והגנת מבנים שהגתה הממשלה כחלק מהתגוננות והכנה למקרה של רעידת אדמה חזקה בישראל. התכנית עשויה למנוע הפסדים כלכליים גדולים בשל קריסת מבנים.

חמש שנים לאחר היגוי התכנית, היא עדיין לא זוכה להצלחה גדולה על אף התמריצים הרבים שהממשלה מעניקה לתושבים. אי לכך, התכנית איננה מהווה תחליף לביטוח רעידת אדמה המומלץ עבור כל מבנה ודירה בישראל.

ביטוח דירה או ביטוח עסק, עלויות גבוהות, ראש שקט

בכל ביטוח, בין אם ביטוח דירה או עסק, משמעותו של סעיף ביטוח רעידת אדמה היא ייקור משמעותי בעלות הפוליסה. המחיר מרתיע מבוטחים רבים, שרובם אינם מודעים לחשיבות הוספת הסיכון לפוליסה. מחקרים מוכיחים כי בנקודת זמן כזו או אחרת יפקוד רעש אדמה חזק את ישראל, ולכן חברות הביטוח מייקרות את הסעיף, ומעלות את שיעור ההשתתפות העצמית, התלוי בפרמיית הביטוח שמשלם המבוטח.

ביטוח רעידת אדמה לבית עסק

רעידת אדמה גורמת נזק למבנה ולעסק המביא לאובדן רווחים לטווח הקצר והמיידי. בנוסף לכך, משך תיקון הנזקים וכיסוי העלויות עשוי להימשך זמן רב, וההשפעה עלולה להיות פגיעה אנושה בעסק. לכן רצוי להוסיף לביטוח רעידת אדמה ביטוח אובדן רווחים. חשוב לבטח בביטוח רכוש גם את התכולה, המכונות, חומרי הגלם והמוצרים של בית העסק.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור