ביטוח רכבי יוקרה וייבוא אישי

כמה השקעת ברכב שלך? אם התשובה לשאלה זו מסתכמת בהון תועפות, ייתכן מאד כי הוא נכלל בקטגוריה של "רכב יוקרה". ככזה, מעבר למחיר הרכישה הגבוה, נדרשים סכומים נכבדים גם על האחזקה. הסיכונים גבוהים, ולכן נדרש ביטוח רכב מסוג ייחודי. פוליסות הביטוח לרכבי יוקרה ולמכוניות בייבוא אישי מספקות את זה

ההגדרה הראשונה שלנו נוגעת לכלי הרכב שבכלל יוגדרו כ"יוקרתיים". מהבחינה הזו, מרבית החברות יציינו מחיר מחירון של 300,000 ש"ח לפחות. אם לא מספיק סכום נכבד זה, גם ביטוח רכב עלול להיות יקר הרבה יותר מאשר בדגמים הפשוטים יותר – אלא אם בוחרים אותו בדרך מושכלת.

מטבע הדברים, ביטוח רכבי יוקרה יהיה יקר פי כמה מאשר הפוליסות לדגמים המסורתיים. יש לכך מספר סיבות: ראשית, מחירם של חלקי החילוף גבוה הרבה יותר. אדרבא, רבים מהם אינם נמצאים בהישג ידם של מוסכי ישראל, דבר שמצריך ייבוא מיוחד מחו"ל. פוטנציאל הגניבה או הפגיעה בזדון ברכבים יוקרתיים גבוה אף הוא, כמובן.

לא צריך להיות בעל יכולות היסק מופלאות כדי להבין גם שמחירי הפוליסות השונות לרכבי יוקרה יהיו גבוהים יותר. הדבר מתייחס הן לעלות החודשית שנדרש הנהג לשלם, והן לסכומי ההשתתפות העצמית. אלה גבוהים בעיקר מכיוון שהפוליסה אכן מופעלת פעמים רבות – נתונים שונים מראים על מימושה ב-80% מהמקרים.

הקושי העיקרי: התאמת הפוליסה לצרכים

האופציה של נהיגה ללא ביטוח חובה אינה באה בחשבון עבור כל סוגי הרכבים. עם זאת, המאפיינים הייחודיים של רכבי היוקרה מביאים לכך שמומלץ מאד להרחיב את המסגרת הבסיסית. ביטוח מקיף לרכבי יוקרה, המכסה נזקים פיזיים לרכב, גנבות ומעשי זדון, הוא בבחינת הכרח עבור רבים.

יש לזכור כי ההוצאות הנדרשות לטיפול בתקלות בכלי רכב יוקרתיים, ועל אחת כמה וכמה לאחר תאונה, הן עצומות. במקרים מסוימים, יגיעו הן עד כחצי מיליון ש"ח. כתוצאה מכך, נהיגה בדגם מפואר מעין זה ללא ביטוח רכב בתוקף, שיכסה נזקים נפוצים אלה, היא בבחינת התאבדות כלכלית. באותה מידה, מחירו של ביטוח צד ג לרכבי יוקרה נוטה גם הוא להיות גבוה יותר.

ביטוח רכבי אספנות וייבוא אישי: לא לכל אחד

חשוב להדגיש כי החברות השונות הפועלות בתחום של ביטוח רכב בררניות לא רק לגבי הגדרת הרכבים כיוקרתיים, אלא גם באבחנה בין הנהגים הראויים להחזיק בפוליסה לרכב יוקרה – לבין אלה שלא. בדרך כלל, הדרישות הן לגיל מינימלי של 30, יחד עם עבר נקי בכביש.

על אף ההיצע הרחב של חברות וסוכני ביטוח הפועלים כיום בשוק זה בישראל, אחוז ניכר מנותני שירותים אלה אינו משחק תפקיד בשדה משחק זה- הסיבות העיקריות לכך הן רבות, וכוללות את התפעול המורכב יחסית של כל תביעת ביטוח והיצע כלי הרכב המצומצם הקיים בישראל. החברות אשר יימנעו מפוליסות אלה יהיו לרוב חברות הביטוח הישיר.

אז איך בוחרים את הביטוח המתאים?

מכל הנאמר מעלה ניתן להגיע למסקנה פשוטה ביותר: קיים צורך מהותי לבחור בחברת ביטוח רכב רק לאחר מחקר מעמיק. פזרנות יתר וכיסוי על נזקים שברור שלא יקרו (אפילו לרכבי יוקרה) הם בבחינת בזבוז כספים משווע, בעוד שפוליסה שאינה כוללת בתוכה מצבים נפוצים רבים תהיה לא יעילה.

יש לבדוק, טרם חתימה על כל חוזה ביטוח רכב, את המאפיינים הספציפיים של העסקה: הכיסוי שניתן, גובה ההשתתפות העצמית, צורת התשלומים וכן הלאה. אין לוותר על זה: נהיגה ברכב יוקרתי ללא ביטוח מתאים תלווה לא רק בחששות כבדים, אלא תפעל, כמעט תמיד, כנבואה שמגשימה את עצמה. והגשמה זו מבוטאת בסכומי כסף עצומים.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור