ביטוח רכב – כיסוי מפני שטפונות

נהוג לחשוב כי השמש בישראל מופיעה לה ברוב ימות השנה, ובצדק גמור. יחד עם זאת, הרי שבשנים האחרונות אנו עדים, אפילו במדינה הקטנה שלנו, ללא מעט שטפונות. אלה מותירים נזקים עצומים ברכוש, כשכלי הרכב שלנו לא יוצאים מכלל זה. למרבה המזל, ישנן פוליסות ביטוח מקיף אשר מתייחסות לסוגיה זו בדיוק.

על הקשר שבין נזקי הטבע לביטוח מקיף

ברור כי אם פוליסת ביטוח רכב מסוימת אכן תתייחס לנושא של שטפונות, תהיה זו פוליסת הביטוח המקיף. בניגוד לסוגים אחרים של פוליסות, דוגמת ביטוח צד ג', ביטוח מקיף מתייחס לנזקים פיזיים אשר נגרמים לרכב המבוטח, עליהם יינתן פיצוי כספי נכבד. רשימת המקרים שונה בכל הסכם ביטוחי, ובמקרים רבים מכניסה לתמונה את נזקי הטבע.

כאן הנקודה גם להבהיר כי קיים בהחלט הבדל בין נזקי לאסונות טבע. "נזק" יוגדר ככזה הנגרם מתופעה טבע רגילה, דוגמת גשם או רוח, אשר מביאה לנזק האמור. לעומת זאת, אסון טבע הוא כל תופעה שחורגת בהרבה מהרגיל, לרבות רעידות אדמה, גלי צונאמי וכן הלאה. בהתאם לאבחנה הקודמת, הרי שכל חברה רשאית להגדיר באופן שונה את התייחסותה הביטוחית לכל אחת מהסוגיות האלה.

חלק מהכיסוי, או תוספת?

כיסוי עבור שטפונות במסגרת ביטוח מקיף עשוי לבוא לידי ביטוי באחת משתי דרכים. ראשית, הוא ייכלל, כברירת מחדל, כחלק מרשימת הכיסויים של פוליסות מסוימות, רחבות מעט יותר. פוליסות מסוג זה יאפיינו לרוב את כלי הרכב הנדירים או היקרים ביותר, ורכישתן מומלצת עבור המעוניינים בשקט נפשי, מהבחינה הזו.

מן העבר השני, הרי שלגיטימי בהחלט עבור חברות ביטוח רכב להגדיר גם כי הכיסוי עבור נזקי טבע יינתן אך ורק בתור "ריידר", כלומר, תוספת לפוליסת הביטוח המקיף. זו כרוכה בייקור מה של מחיר הפוליסה, אם כי במידה שאינה משמעותית יתר על המידה.

הדגש: השוואת מחירים

בחירה של פוליסת ביטוח מקיף צריכה, בכל אחד מהמקרים, להתבסס על מחקר שוק מקיף. רצוי לבדוק את כל אחד מתנאי הפוליסה, כולל זה המתייחס לכיסוי הניתן בפני שטפונות ונזקי טבע אחרים, וכן להשוות בין מספר חברות הפועלות בתחום. רק פעולה מסוג זה תאפשר, בסוף הדרך, לבחור בביטוח המשתלם ביותר.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור