השתתפות עצמית בהגנה משפטית

סעיף ההגנה המשפטית מאפיין פוליסות רבות של ביטוח רכב, ובעיקר ביטוח מקיף. בכוחו של סעיף זה, שנכנס לתמונה במקרים המערבים צד שלישי, להעניק שירות שערכו לא יסולא בפז עבור המבוטח. אלא שבדומה לסעיפים אחרים, גם כאן לצורך קבלת ההגנה הזו, נדרש לעמוד בדמי השתתפות עצמית, אליהם נתייחס במאמר זה.

מהות סעיף ההגנה המשפטית

עוד לפני שנדבר על השתתפות עצמית, ראוי לפרוס את המאפיינים של סעיף ההגנה המשפטית. הוא מיועד למקרים הנכנסים לבין כתלי בית המשפט, ומעניק את אחד משתי העזרות הבאות: העמדה של עורך דין מטעמה של חברת הביטוח ועל חשבונה, או לחילופין הענקת פיצוי בגין שכר טרחה או הוצאות הגנה כאשר המבוטח הוא שמעסיק את עורך הדין.

הפוליסה עשויה בהחלט לכלול בתוכה היבטים אחרים של התחום המשפטי, אשר להם ניתן הכיסוי. בין השאר, מדובר כאן על פיצויים בגין אגרות המועברות לבית המשפט, מיסים שנדרש לשלם בתחילת ההליך, תשלום עבור ביול מסמכים וכן הלאה. כל אלה צריכים להיות מפורטים בהסכם ביטוח הרכב, ומשתנים בין החברות השונות.

כך ההשתתפות העצמית נכנסת לתמונה

חשוב לציין שכדי שתביעתו של המבוטח לקבלת סיוע משפטי בכלל תישקל על ידי חברת הביטוח, נדרש הוא לעמוד בתשלום של דמי השתתפות עצמית. גם כאן, סכום זה נתון לשיקולה הבלעדי של חברת הביטוח, אם כי לרוב הוא עומד על מספר אחוזים מגובה התביעה.

המבוטח אינו יכול להגיש תביעות, כאשר סכום הכיסוי שהוא יקבל באמצעותן נמוך מדמי ההשתתפות העצמית. באותה מידה, מיותר שהוא יעשה זאת במקרים בהם ברור שהתביעה לא תאושר. מן העבר השני של המשוואה, כאשר התביעה מתקבלת, בסופו של יום, ומוענקים הפיצויים (במקרה שבו המבוטח בוחר עורך דין), רשאית חברת הביטוח לנכות את סכום ההשתתפות העצמית מגובה הפיצוי.

השתתפות עצמית ניתן לבטל

אפשרות אחרת העומדת עבור המבוטחים היא לבטל לחלוטין את דמי השתתפות עצמית, כך שמימוש סעיף זה של הפוליסה, באם אכן אפשרי, לא יהיה כרוך בהוצאות כספיות אלה. אלא שאליה וקוץ בה: ברור שצעד זה יביא לייקור מה של מחיר הפרמיה החודשית שמשלם המבוטח, מסיבות ברורות.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור