כיצד לפעול במקרה של גניבת רכב

זהו אחד הסיוטים הגדולים שכל נהג יכול להעלות על הדעת. הרגע שבו הוא יורד לחניה, ומגלה כי הרכב שלו נעלם. ברור כי מרבית הסיכויים שהוא נגנב. מה עושים במצב כזה? רבים ימהרו להתקשר לקרוביהם, ולדווח להם על המקרה. תחושת הפאניקה אף פעם לא נעדרת מהמשוואה. עם זאת, כשזה נוגע לפוליסות ביטוח רכב, ישנם מספר צעדים שחייבים להקפיד עליהם.

בראש ובראשונה – יש לדווח למשטרה

לפני שנכנסים לעולם הביטוח, הרי שהצעד הראשון של כל נהג המגלה שרכבו נגנב צריך להיות התקשרות למשטרה. כאשר מיידעים אותה על הגניבה, ומספקים כמה שיותר פרטים על כך, ישלח המוקד הודעות לכל תחנות המשטרה. כך גדלים הסיכויים לאתר את הגניבה באופן כמעט מיידי, ואולי גם להשיב את המכונית לבעליו.

כך נכנס הביטוח לתמונה

מבחינת ביטוח רכב, ברור כי אם יש פוליסה אשר תתייחס למקרה של גניבה, תהיה זו פוליסת ביטוח מקיף. זו נוגעת לנזקים שונים לרכב. כשלא מצליחים לאתר את הרכב הגנוב, או אפילו במקביל לנסיונות האיתור של המשטרה, מומלץ ליצור קשר עם חברת הביטוח, ולהודיע גם לה על הגניבה שהתרחשה.

גניבת רכב מונע אכן מוצאת מענה בפוליסות ביטוח מקיף רבות, לרוב בבחינת סכום פיצויים הניתן לנהג. גובהו של זה עשוי להגיע למאות אלפי שקלים. עם זאת, כצעד הכרחי, נדרש להוכיח כי הגניבה לא נבעה מהתנהגות רשלנית. רכב מונע אשר נגנב כשהמפתח בתוכו, או לחילופין כאשר אין בו את אמצעי המיגון שדרשה חברת הביטוח, לא יקנה כמעט לעולם ולו שקל אחד כפיצוי.

באותה מידה, הרי שקיים הבדל מהותי בין רכב הנמצא בבעלותו של אותו אדם, לבין כזה המושכר. גניבת רכב ליסינג נחשבת לסוגיה מורכבת הרבה יותר, ולו מכיוון שגדלים הסיכויים לפעולה רשלנית שהביאה לכך. אחרי הכול, רכב מסוג זה מושכר לרוב לתקופה של מספר שעות או ימים, ולא פעם נעשים נסיונות הונאה, דוגמת "זיוף" גניבה.

מה יש להעביר לחברת הביטוח?

כאשר פונים לחברת ביטוח רכב לאחר גניבה, לכאורה או שלא, יש לצרף מספר מסמכים אל טופס ההודעה על מקרה ביטוחי. בין השאר, כוללים אלה את אישור המשטרה בדבר הגניבה, וכן את רישיונות הרכב (במידה ולא היו בתוכו). כל מפתח רזרבי נדרש להעביר גם כן לחברת הביטוח. אל אלה יש להוסיף גם את הסכם הביטוח, ואת הצהרות הנהג.

חברת הביטוח גם תבחן את ההיסטוריה של הרכב בחודשים הקודמים לגניבה, לרוב בניסיון להבין את נסיבותיה. תדפיס היסטורי או פירוט של שלושת הטיפולים האחרונים שעבר, כל מסמך המצביע על אביזרים אשר הותקנו בו ואף חשבונית המראה את המפרט הטכני של מערכת המיגון שבתוכו.

סוגיית העיתוי

עוד נושא מרכזי בהתנהלות לאחר גניבת רכב הוא העיתוי שבו מודיעים על דבר הגניבה לגורמים הרלוונטיים. את חשיבות הפנייה המיידית למשטרה הזכרנו כבר. אליה יש להוסיף גם את הפנייה לחברת הביטוח, שצריכה להיעשות כמה שיותר קרוב למועד שבו התגלתה הגניבה. כל התנהגות אחרת עלולה להעלות חשד אצל הגורמים הרלוונטיים.

היום שאחרי הגניבה

לאחר שמודיעים למשטרה ולחברת הביטוח, ובכפוף להשגת כל אותם אישורים שנדרשו, נאלצים להתרגל למצב חדש, שאינו פשוט כלל. יש לזכור כי ההחלטה של חברת הביטוח תינתן לרוב לאחר מספר שבועות, או אפילו מעבר לכך. במצב הזה, הרי שההסכם הספציפי של ביטוח רכב משחק תפקיד: בחלק מהביטוחים יונפק רכב חלופי עד אשר יתבררו נסיבות הגניבה, בעוד שבאחרים התבססות הנהג תהיה, קרוב לוודאי, על תחבורה ציבורית בלבד.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור