מהי תביעת שיבוב בביטוח רכב

מושג זה מופיע בפוליסות ביטוח רכב רבות, ועדיין- מעטים האנשים שיודעים את משמעותו. בין השמות האחרים שלו, ניתן למנות גם "תחלוף" או "סוברוגציה". הכוונה שלנו, כמובן, היא אל תביעת השיבוב, מצב בו למעשה חברת הביטוח תובעת כספים, בשמו על המבוטח, מגורם אחר. אנחנו ננסה להסביר את מהות הסעיף הזה לעומק.

משמעות תביעת השיבוב

במצב של תביעת שיבוב, אם כן, חברת ביטוח רכב תובעת צד שלישי אשר גרם לנזק לרכב שהיא מבטחת, וזאת במקום המבוטח. למעשה, היא מוציאה מהתמונה לחלוטין את המבוטח, ופועלת במקומו- אפילו מבלי שהוא מודע לכך. היא יכולה לדרוש את הפיצויים, למשל, ולקבל אותם באופן ישיר.

לרוב, תיעשה תביעה זו על מנת להשיב את הכספים שחברת הביטוח העניקה לנהג המבוטח עצמו. מתחיל כאן הליך ביטוחי לכל דבר ועניין, הכולל בחינה של גובה הנזק, הגשת מסמכים רלוונטיים וכן הלאה. כמו כן, החברה תציג בתור מסמכי התביעה בדיוק את הסכום בו ביטחה את המבוטח.

הפוליסות בהן מדובר

מכל הרשום מעלה, נובע כי תביעה זו מאפיינת בעיקר ביטוח צד ג', אשר מתייחס ל"יחסים" שבין כלי הרכב של המבוטח לאלה האחרים- למשל בכל הנוגע לתאונות דרכים למיניהן. תביעות ביטוח חובה או ביטוח מקיף, מטבע הדברים, מתייחסות לפיצויי גוף או נזק לרכב, ולכן יהיו רלוונטיות מעט פחות.

המצבים בהם שיבוב אינו אפשרי

חשוב להדגיש כי החוק במדינת ישראל מגדיר מספר מצבים בהם חברת הביטוח לא יכולה להגיש תביעת שיבוב כנגד הגורם המעורב. היחסים בינה לבין הצד האחר משחקים כאן תפקיד: נדרש שלא יהיו יחסי עובד-מעביד בין החברה לבינו, או קרבה משפחתית שלו לאחד מאנשי החברה.

ישנן גם פוליסות ביטוח רכב אשר שוללות מהחברה את זכות השיבוב. לרוב, המדובר הוא בפוליסות רחבות גם ככה, למשל אלה על בסיס "כל הסיכונים". כמו כן, פוליסות אשר מתייחסות למגזרים הנחשבים לרגישים יאופיינו בחוסר יכולת להגיש את התביעה.

במקרים אחרים, המבוטח עצמו הוא שיכול לבטל את סעיף השיבוב לחלוטין במסגרת ביטוח רכב. היות וחברת הביטוח מגדילה כאן למעשה את הסיכון שלה, הרי שהיא רשאית בהחלט לדרוש תשלום גבוה יותר עבור הפוליסה, במצב כזה.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור