שירותי דרך בביטוח הרכב

אתה יוצא לנהיגה על הכביש. ברוב המקרים, תגיע ליעדך בבטחה, כשהרכב עושה את עבודתו נאמנה. אך מה בנוגע לאותן פעמים בהן הוא מחליט לשבוק חיים באמצע שום מקום? פה כבר צריך למצוא את הישועה. ורצוי מאד שזו תינתן לך כחלק אינטגרלי מהביטוח. שירותי דרך, המגיעים במסגרת פוליסות רבות של ביטוח רכב, הם הפתרון הזה

ברמה הכללית, שירותי דרך מיועדים לכל אותם המקרים בהם הרכב הפסיק את פעולתו באמצע נסיעה, ולא עקב תאונה. ביטוי מרכזי ביותר של שירותים אלה הוא גרירה של הרכב למקום מבטחים. בכך נחסכים מאמצים רבים באיתור חברת הגרירה, אשר קשה הרבה יותר בלחץ המבטא כל אדם העומד לו באמצע כביש סואן. במיוחד כאשר מזג האוויר בחוץ סוער, על פי חוקי מרפי המוכרים לכל.

זה היה המקרה הקיצוני יותר. למרבה המזל, ישנם מקרים בהם הרכב יכול להמשיך לתפקד באופן תקין, מבלי שיהיה צורך לגרור אותו. גם פה שירותי הדרך נותנים מענה: תיקון הרכב בו במקום, החלפת גלגל, הסעת הנהג למקום מבטחים וכן הלאה. למעשה, כל מקרה ייבחן לגופו על פי חברת הביטוח, וההחלטה על הפעולה הנדרשת תהיה, בסופו של יום, שלה.

בניגוד להיבטים אחרים של ביטוח רכב, שירותי דרך אינם כלולים במסגרת ביטוח חובה. עם זאת, הם ניתנים לרכישה באמצעות תוספות ("ריידרים") לפוליסות ביטוח מקיף או צד ג, למשל. כמובן שהתנאים של ההוספה שונים בין חברות הביטוח השונות, ועל פי סוג הפוליסה הנבחרת. עובדה זו משפיעה על גורמים רבים, לרבות העלות.

מחיר שירותי הדרך

על מנת להבין האם רצוי להוסיף את שירותי הדרך בכל ביטוח רכב, יש להסתכל קודם כל על העלות שלו. ובכן, בדרך כלל הוספת השירות הזה תהיה כלולה בתוספת מחיר של כ-150 ש"ח. חשוב להדגיש כי אין הגבלה על מספר הפעמים שניתן לנצל את השירות, כשגם המרחק בין מיקום האוטו ליעד הגרירה אינו מהווה גורם מרכזי במרבית המקרים.

אם משווים את עלות שירותי הדרך למחיר הגרירה, למשל, ברור כי הוספתו מומלצת. אחרי הכול, גרירה חד פעמית מתחילה לרוב ממחיר של כ-200 ש"ח, אשר גבוה ממחיר השירות כולו. לכן, אגב, מומלץ מאד לנהגים אשר הרכב שלהם מיושן או "מיועד לפורענות" להוסיף את הכספים הנדרשים לשירותי הדרך, ובכך לחסוך כספים רבים לאורך השנה.

אז האם המדובר הוא בפרנויית שווא, או בהחלטה שקולה היטב? מצד אחד, חברות ביטוח רבות יציינו כי אלה שבוחרים בתוספת שירותי הדרך יהיו לרוב מבוגרים, אשר אינם בטוחים ביכולות הנהיגה שלהם. מן העבר השני, מצביעה הסטטיסטיקה על אינספור מקרים בהם הוספת השירות מנעה אי נעימות רבה וסייעה לנהגים מכל פלחי האוכלוסייה.

הכדאיות של שדרוג ביטוח רכב בשירותי דרך

אז כשזה נוגע לגרירה, בדרך כלל המחיר מוכיח את עצמו. מצד שני, רבים ייטענו כי המקרים בהם שירותי הדרך מסייעים באמת אינם רבים, ובדרך כלל יתרחשו כלל. בסופו של דבר, הבחירה היא אך ורק של הנהג. שקילת הנושא על פי מידת הביטחון שלו בנהיגה, יכולות הרכב והמצב הכספי יכולה להטות את כף המאזניים לכל כיוון. מומלץ מאד לבחון את ההשלכות של הוספת שירותי הדרך בחברות הביטוח השונות, ולעמוד על ההבדלים ביניהן. חשוב להבין כי בדומה לסעיפים אחרים של ביטוח רכב, גם פה מדובר בהגדרה רחבה ביותר: כל חברה מגדירה "שירותי דרך" באופן שונה, ומציעים תנאים ייחודיים לגרירה. צריכות לעלות שאלות כמו המרחקים האפשריים לגרירה, שעות פעילות המוקד, התיקונים המוצעים וכן הלאה.

 

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור