איתור כספים - למה זה חשוב

איתור כספים אבודים

אז מה תעשו עם כספי הפנסיה שלכם? כמעט כל עובד מפנטז על היום הזה. הרגע שבו הוא יצא לפנסיה, שמח וטוב לב, אחרי שנות קריירה ארוכות ועבודה מסורה במפעל או במשרד. האחד חולם על רישיון טיס, האחרת על טיול מסביב לעולם. האחת חולמת על קריירה שנייה והאחד על זמן איכות עם הנכדים. המשותף לכולם: החלום.


החלום הזה יעלה לכם כסף. לעיתים, לא מעט כסף. ולצד החלום הזה, מתגנבת הידיעה שבגיל מבוגר תזדקקו לעוד כסף. תשלומי תרופות, דיור מוגן ואלי בכלל אייפד חדש או שולחן אוכל גדול לארח סביבו את המשפחה בחגים. כסף שאתם יודעים בביטחון שחסכתם לאורך השנים. הכסף שחסכתם לפנסיה. אבל, האם מה שאתם יודעים הוא מה שחסכתם באמת?


האם ידעתם שעובדים רבים במשק כלל לא יודעים להיכן המעסיק מפקיד להם את כספי הפנסיה וכמה כסף הם חסכו? איך זה קורה? לעיתים במעבר ממקום עבודה אחד לשני, שוכחים להעביר את הכסף שנצבר אצל המעסיק האחרון,  המעסיק הבא פותח לעובד קופה חדשה והרצף נגדע. לעיתים, אלה סבא וסבתא או הדודים שהפקידו לנו כסף בבר או בת המצווה לקופת גמל, או חיסכון ישן שההורים חסכו לנו בקרן השתלמות ושכחו ממנה. ומה אתכם, האם אתם יודעים איפה כל החסכנות שלכם?


רישום ראשוני למערכת לצורך רישום ראשוני במערכת יש להזין
פרטי זיהוי ואימות לצפיה בנתונים
הרשמה
משתמש קיים במידה וביצעת כבר תהליך של הזנת פרטי
זיהוי ואימות הינך משתמש קיים
כניסה

Wobi יכולה לעזור לכם לענות על השאלה הגדולה הזאת, אבל לפני כן, ברצוננו להפנות אליכם, הקוראים, כמה שאלות חשובות:

  • האם אתם יודעים בדיוק מי מנהל את קרן הפנסיה שלכם?
  • האם יש לכם יותר מאפיק פנסיוני אחד פעיל או שאינו פעיל?
  • האם יצא לכם להחליף מספר מקומות עבודה בעשורים האחרונים, האם הצלחתם להישאר עם יד על הדופק בכל הקשור לפוליסות הביטוח השונות ולקופות הגמל השונות?

השאלות קשות, אבל לגמרי שוות את הטרחה. מה גם שכעת היא קלה ופשוטה בהרבה. Wobiמזמינה אתכם לצלול אל עולם הכספים האבודים, ולגלות האם גם לכם ממתין כסף שלא ידעתם על קיומו

מה הם בדיוק כספים אבודים

כספים אבודים הם כספים שבאופן כזה או אחר "הלכו לאיבוד" ונשכחו.ישנם עובדים רבים, במשק הישראלי, שלזכותם נצברו סכומים מסוימים של כסף בקרנות פנסיה, קופות גמל וביטוחי מנהלים. לא פעם, מבלי שהיו מודעים לכך כלל. לרוע המזל, כאשר עזבו את המשרות והחליפו אותן באחרות, איש לא טרח ליידע אותם כי הלכה למעשה הם משאירים את הכספים שנצברו עבורם מאחור. מה קורה אז? איך ניתן לאתר בקלות את כל הכסף שנצבר עבור העובד לאורך השנים?

להקדים תרופה למכה

נהוג לומר שהפיקח יודע כיצד ניתן לצאת מבור, שהחכם לא היה נכנס אליו מלכתחילה. אי לכך, אנחנו מאמינים שחכם ויעיל יותר לשאול דווקא שאלה אחרת: "כיצד ניתן למנוע את אובדן הכספים מראש"? הטיפ הכי גדול שאנחנו יכולים לחלוק עמכם בנושא הזה הוא פשוט להישאר עם אצבע על הדופק בכל הנוגע לקרנות הפנסיה שלכם.

Wobiמזמינה אתכם לבדוק, בעזרת מערכת סטטוס פנסיוני, את המצב שלכם כעת. בעזרת המערכת תוכלו לקבל תמונת מצב עדכנית על כל החסכונות שלכם, גם כאלה שאתם מפקידים אליהם באופן שוטף וגם אלה שלא ידעתם על קיומם. בנוסף, המערכת החינמית משווה עבורכם את תנאי החיסכון הנוכחי שלכם עם הצעות של קרנות פנסיה אחרות. במידה והמערכת מזהה שאתם יכולים לחסוך כסף בדמי הניהול, מבלי לשנות את תנאי החיסכון, היא מציעה לכם לעשות זאת. לכם נותר להעביר את הכסף לקרן החדשה בלחיצת כפתור ולחסוך.


רישום ראשוני למערכת לצורך רישום ראשוני במערכת יש להזין
פרטי זיהוי ואימות לצפיה בנתונים
הרשמה
משתמש קיים במידה וביצעת כבר תהליך של הזנת פרטי
זיהוי ואימות הינך משתמש קיים
כניסההדפסה