איתור נזילות ורטיבות בדירה – איך עובדים מול חברות הביטוח ב-2022?

אמנם אנחנו לא גרים במדינה ברוכת גשמים כמו גרמניה או אנגליה, אבל גם בישראל הידועה בעולם בזכות ימי השמש המרובים שלה, לא אחת בשל כשלים שונים סובלות הדירות מרטיבות, שיכולה להפוך לנזילה, שבמקרים רבים הופכת להצפה של ממש

מאחר ורוב הדירות בישראל מבוטחות בביטוח דירה, המהווה תנאי בסיסי לקבלת הלוואה בנקאית לרכישת דירה, הרי שבמקרה של נזילה או סימני רטיבות המהווים אות מנבא רעות לעתיד לבוא, ניתן פשוט ליצור קשר עם חברת הביטוח ממנה נרכשה הפוליסה.

עם זאת, למרות שביטוח הדירה מכסה את המבוטח כנגד נזקים שעשויים להתרחש כתוצאה מבלאי במערכת האינסטלציה, דוד השמש, דוד החשמל וכיוצא באלה, לרוע המזל מדי שנה דיירים רבים נאלצים להתמודד עם תסכול כפול, כלומר לא רק עם נזקי ההצפה והרטיבות אלא גם עם יחס מתנער מצד חברות הביטוח.

מה עושים במקרה של נזקי רטיבות?

ברגע שבו מתעורר החשד לכך שהדירה סובלת מנזקי רטיבות, יש ליצור קשר באופן מידי עם חברת הביטוח על מנת שתשלח שמאי מטעמה, איתור נזילות בבית זהו לא דבר קל לאנשים שלא מבינים ברמה המקצועית, שמאי, שתפקידו לברר מה הוא המקור לנזקים בדירה ולהעריך את העלות של התיקונים הדרושים. חשוב מאוד להבין כי לא כל מקרה של נזק אכן יזכה את המבוטח בפיצוי, גם אם מדובר בנזקים חמורים שנגרמו כתוצאה מהצפה משמעותית וזאת כיוון שהפיצוי מתקבל אך ורק אם גורם הנזק נכלל בפוליסה.

במקרים רבים מתברר כי נזקי איטום כלל לא כלולים בפוליסה והמבוטחים נותרים לבדם ונאלצים להתמודד בכוחות עצמם עם הנזקים.

להקדים תרופה למכה

אם אתם מעוניינים להבטיח כי במקרה הצורך תזכו לקבל את התמיכה לה תזדקקו, מומלץ שתדאגו לכסות את עצמכם מפני מקרים לא צפויים מראש. הכוונה היא לכך שעליכם להתעקש על הכנסת סעיף בפוליסה לפיו תזכו לפיצוי גם אם מקור הנזקים בבעיות במערכת האיטום. אמנם הכנסה של סעיף כזה לפוליסה תגבה מכם מעט יותר כסף, אך מאחר וחלק ניכר מההצפות מתרחשות על רקע של בעיות איטום, הרי שמדובר על צעד נכון וכדאי. אתם לא רוצים להתמודד לבד עם איתור נזילות, הדבר יכול להתפרס על גבי חודשים לפעמים בגלל שיקול לא נכון של בחירת בעלי מקצוע.

מי דואג לכם?

סעיף נוסף שחשוב להכניס או לכל הפחות להימנע מלוותר עליו הוא חופש הבחירה באיש המקצוע. באופן עקרוני לפי החוק בישראל, למבוטח יש את החופש לבחור בכל אינסטלטור שהוא רואה לנכון כל עוד לא חתם על טופס המחייב אותו לעבוד מול שרברבים שבחרה חברת הביטוח. שימו לב – האינטרס של חברת הביטוח הוא מן הסתם לצמצם כמה שניתן את העלויות שלה והאינטרס של המבוטח לעומת זאת הוא לקבל את השירות הטוב ביותר האפשרי.

כתוצאה מכך, העברת האחריות לבחירת אנשי המקצוע לידי חברת הביטוח, עלולה להותיר את המבוטח עם אנשי מקצוע חובבנים שלא דורשים שכר גבוה תמורת השירות הנחות שהם מספקים (במקרים רבים מאוד אנשי המקצוע משאירים את המבוטחים עם נזקים חמורים יותר משסבלו מהם מלכתחילה).

בהתאם לכך, בדיוק כפי שיש לדאוג לנושא הפיצוי במקרה של נזילה על רקע בעיית איטום, כך גם יש לתת תשומת לב לאפשרות הבחירה באנשי המקצוע שידאגו לכם בעת צרה, עוד במעמד החתימה על הפוליסה. בהצלחה ושיהיה לכם יום יבש.

 

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור