ביטוח דירה: האם הוא מכסה גניבת מזומן?

כשאנחנו רוכשים ביטוח דירה, השאיפה הברורה שלנו היא לכיסוי שיהיה הרחב ביותר האפשרי- ורצוי במחיר שווה לכל נפש. אלא שלא תמיד אנחנו יודעים מה בדיוק כולל אותו כיסוי. אחד המקרים המעניינים ביותר נוגע למזומן אשר נמצא בתוך הדירה: האם הביטוח אכן מכסה גניבה שלו? כדי לענות על שאלה זו, חשוב להבין, כצעד ראשון, כיצד בדיוק פועל ביטוח הדירה

המרכיבים של ביטוח דירה

ביטוח דירה, אם כן, מבוסס על שני רכיבים עיקריים. הראשון הוא ביטוח מבנה. סעיף זה מתייחס לכל החלקים הקבועים של הבניין או הדירה, דוגמת קירות, תקרות, חלונות וכן הלאה. בכל אימת שנגרם להם נזק מהותי, כפי שמפורט בסעיפי הסכם הפוליסה הספציפי, יינתן אותו כיסוי.

הרכיב השני, ביטוח תכולה, הוא שנוגע מעט יותר לעניינו. במסגרתו, תעניק חברת הביטוח פיצוי על חלק מתכולת הבית, וזאת במקרים של נזק מהותי, גניבה וכן הלאה. בדרך כלל, ייכנסו למשוואה זו חפצים יקרי ערך, דוגמת תכשיטים, מוצרי חשמל מסוימים, חפצי אומנות יקרים, אוספים אישיים ועוד. זאת בתנאי שהם נמצאים בדירה, ומיועדים לשימוש פרטי. האם הכסף המזומן נכנס גם הוא לתמונה?

התשובה: הכיסוי ניתן. אבל בתנאים מסוימים

כאן, ראוי להדגיש שישנם הבדלים רבים בין פוליסות ביטוח דירה אלה ואחרות, בין השאר ביחס לסוגיית הכסף המזומן. ובכל זאת, ברוב המקרים התמונה היא כזו: ראשית, הכיסוי על הכסף המזומן ניתן גם ניתן, אלא שהוא מוגבל באופן יחסי. למעשה, הוא מחושב לרוב כחלק מסוים משווי הביטוח הכולל של התכולה בדירה.

מבחינה מספרית, המדובר הוא על כיסוי בשיעור של כ-0.5% משווי של התכולה. אלא שכמו כל מרכיב ביטוחי אחר, גם את הכיסוי עבור הכסף המזומן ניתן להרחיב, לעיתים עד לגובה של כ-50% ממנו. הדבר כרוך, מטבע הדברים, בייקור משמעותי של גובה הפרמיה החודשית שהמבוטח מעביר לחברת הביטוח שלו.

כסף, זהב ודברי ערך אחרים

עקב הרשום מעלה, ברור כי לא מומלץ בהכרח לכל אדם לדרוש את ההרחבה לכסף המזומן שלו. בדרך כלל, זוהי נחלתם של המחזיקים בסכומי כסף נכבדים בביתם. אותו כסף עשוי גם להגיע בצורות אחרות, דוגמת צ'קים, אגרות חוב, המחאות דואר, שטרי מניות וכן הלאה. ואגב, הכיסוי הניתן במסגרת מרבית הפוליסות כולל בתוכו גם מטבעות חוץ, שגניבתם עלול, מטבע הדברים, להותיר בור כלכלי גדול עוד יותר.

מן הצד השני של המשוואה, חשוב לתת את הדעת על כך שהכיסוי אינו בהכרח ניתן על כסף וזהב במצב הגולמי שלהם, או לחילופין על פריטים יקרים אחרים (יהלומים, למשל). במקרים כאלה, יש להודיע לחברת הביטוח על הימצאותם של פריטים אלה, ולדרוש, כאשר מעוניינים בכך, את הרחבת הפוליסה כך שתחול גם עליהם.

כך עושים זאת נכון

מעוניינים לרכוש ביטוח דירה, ורוצים שהוא ייכסה גם את הכסף המזומן שלכם? הדבר אפשרי, כמובן, אבל יצריך מכם בדיקות מסוימות: בעיקר אם המטרה שלכם היא למצוא את הפוליסה המשתלמת ביותר. אחרי הכל, סכום הכיסוי שניתן עבור הכסף המזומן, כמו גם העלות שנדרש להוסיף לפרמיית הביטוח כדי לקבל אותו, משתנים בין החברות השונות.

בדומה לתחומים אחרים של ביטוח, גם כאן ההמלצה הברורה היא לבצע את הרכישה רק לאחר סקר שוק מקיף, המבוסס על השוואת מחירים בין שחקנים שונים בשדה משחק זה. כיום, בעידן האינטרנט, לא חייבים בהכרח לבזבז שעות על השוואת מחירי ביטוח דירה: ישנם אתרים שזוהי תכליתם העיקרית. בדרך זו, ניתן להשיג את הביטוח המשתלם ביותר, ולהישאר בראש שקט גם חודשים קדימה.

לחצו לקבלת הצעה מיידית לביטוח דירה

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור