השפעת מחירי הנדל"ן על ביטוח דירות – תיאוריית הקשר

כמו תמיד ולאורך היסטוריית הנדל"ן בארץ, אחת לתקופה מזנקים מחירי הנדל"ן. לאחר התרעומת הראשונית משלימים הרוכשים עם הגזירה וממשיכים לרכוש נכסים במחירים החדשים

ומה קורה עם מחיר ביטוח דירות? האם גם הוא מתייקר בהתאם למחירי הנדל"ן או שאין כל קשר בין השניים? שווה בדיקה.

ביטוח דירות למתחילים

ביטוח דירה הוא שם כולל לביטוח מבנה ולביטוח תכולה. ניתן לרכוש את שני הביטוחים, או אחד מהשניים, לפי דרישת הלקוח.

אם נעזרתם במשכנתא כדי לרכוש את דירת החלומות שלכם, תגלו שבמקרה זה תהיו מחויבים לרכוש ביטוח מבנה כתנאי לקבלת ההלוואה. ביטוח זה מכסה נזקים למבנה ולתשתיות הדירה, קירות, חימום תת רצפתי, תשתיות מים ולאחרונה נוספה גם תשתית הגז.

חשוב מאד לוודא עם חברת הביטוח מה מכסה הפוליסה, מה מוגדר על ידיה בנזק הדורש פיצוי וכמובן, כמה זה יעלה לכם. חשוב לדעת כי קיים דמיון בכל חברות הביטוח בכל הנוגע לבסיס ביטוח מבנה, זאת מאחר והוא קבוע בחוק. כל נזק הנגרם למבנה הנכס, כולל פריטים שמחוברים אליו, למשל חלונות, דלתות וכיוצ"ב יכוסה על ידי חברת הביטוח. כמו כן, מקרים בהם נגרם נזק למבנה כתוצאה מנזקי טבע, הצפות, שריפה וכד', כלולים אף הם בביטוח המבנה.

אז כמה זה עולה לכם?

בעקרון אין כל קשר וגם לא אמור להיות קשר ישיר בין התייקרות מחירי הנדל"ן למחירי ביטוח הדירות.

יחד עם הנאמר, בכל זמן ובכל מצב ישנם פרמטרים שמשפיעים על מחיר הביטוח, למשל תוספות לכיסויים הביטוחיים שאתם מעוניינים בהן, ביטוח בית שבנוי מאבן ירושלמית יהיה תמיד גבוה יותר וגם, מצב הנכס.

כאמור, פריחת הנדל"ן היא מגמה בולטת בשנים האחרונות, ולכן חשוב לא להקל ראש כאשר אתם מגיעים לשלב של קניית נכס. נסו להתייעץ עם סוכנויות נדל"ן שונות לגבי נכסים שונים לפני שאתם מחליטים סופית על הנכס אותו תקנו. אל תחששו שפריחת הנדל"ן מביאה לגידול ברכישת פוליסות ביטוח, אך היא  לא בהכרח משפיעה על מחירי הביטוח

עוד חשוב לזכור כי כיסויים כמו נזקי צד ג' או התבקעות צינור מים אינם כלולים בביטוח המבנה ואם אתם מעוניינים בכיסויים אלו, יהיה עליכם לרכוש אותם בנוסף לביטוח המבנה הבסיסי. שימו לב לשורות הקטנות, מאחר ומרבית פוליסות הביטוח מציינות כיסוי מפני התפוצצות צינור ולא מפני התבקעות צינור ואם לא תקראו את השורות הללו ולא תיערכו למצבים האלו מבעוד מועד, ברגע האמת המציאות המרה עלולה לטפוח על פניכם.

לסיכום, אם רכשתם דירה ישנה, מומלץ מאד להשקיע ולרכוש פוליסת ביטוח מבנה, מאחר והסיכויים לשברים, דליפות, בעיות צנרת וכדומה, הם גבוהים יותר.

מבטחים גם מבפנים

ביטוח תכולה מספק כיסוי ביטוחי במקרים של גניבה, שוד או פריצה, נזקי טבע או שריפה, הצפה וכדומה. הכיסויים הביטוחיים מכסים נזקים שנגרמו לתכולת הדירה, למשל הצפה שגרמה להרס שטיחים, רהיטים ומוצרי חשמל וכדומה.

מה חשוב לדעת? שביטוח זה לא כולל כיסוי ביטוחי לתכשיטים או חפצי אמנות ששוויים גבוה ביותר מעשרה אחוזים מסכום ביטוח התכולה, כמובן שניתן להרחיב את הביטוח שיכלול תכשיטים, בתוספת פרמיה. אם אתם רוצים פוליסת ביטוח ממש מוזלת, קחו בחשבון שיורידו לכם מרכיב ביטוחי חשוב שהוא פריצה.

בדרך כלל יעדיפו בעלי נכס לרכוש ביטוח מבנה יותר מאשר ביטוח תכולה, כאשר מי שבכל זאת יבטח את תכולת הבית יהיו בעלי בית פרטי או דירות קרקע, שם סיכויי הפריצה הם גבוהים יותר וכמובן בעלי רכוש רב ובעל ערך.

איך להוזיל את העלויות?

ראשית קראו את השורות הקטנות ואת המפרט הכולל של פוליסת הביטוח. בדקו מה גובה ההשתתפות העצמית שלכם במקרים של תיקונים, למשל של שרברב, והאם כדאי לכם לעשות שימוש בחברה שעובדת בהסכם עם חברת הביטוח, או לשכור את שירותיו של איש מקצוע פרטי. חשוב לדעת: יש לוודא שהפוליסה שלכם מאפשרת הרחבה לבעל מקצוע פרטי. מרבית הפוליסות המוזלות מאפשרות בעל מקצוע של החברה בלבד.

לבעלי משכנתא המחויבים לרכוש ביטוח מבנה כולל כיסוי מפני רעידת אדמה ונזקי צנרת מומלץ לבדוק אם הפיצוי של חברת הביטוח כולל גם אתכם ולא רק מבטיח לבנק לקבל את החזר ההלוואה שנתן.

אמצעי מיגון כמו סורגים, פלדלת או מערכת אזעקה מוזילים את עלות ביטוח התכולה, כמו גם מיקום הדירה בבניין מגורים: עלות ביטוח תכולה בקומת קרקע תהיה גבוהה יותר מביטוח תכולת דירה בקומת ביניים, אולם ככל שתטפסו במעלה הבניין, תגלו שגם ביטוח קומת גג הוא יקר יותר מקומת הביניים. מסתבר שסטטיסטית, קומות הביניים נפרצות הכי פחות.

אם כן, פריחת הנדל"ן מביאה לגידול ברכישת ביטוחי דירות אולם לא בהכרח משפיעה על מחיר הביטוח. הצרכן הישראלי יודע היום לבצע את השוואת המחירים בין החברות המצויות בתחרות, לשאול את השאלות הבאמת חשובות ולבחור בפוליסת הביטוח שמתאימה לו ולתקציבו, לאחר שבחן את כל הפרמטרים הנלווים.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור