כדאי לבטח דירה אחרי שיפוץ תמ"א 38?

תמ"א 38, תכנית המתאר הארצית שנועדה לחזק מבנים ישנים מפני רעידות אדמה, צברה לא מעט תאוצה לאחרונה וישנם, ובעיקר באזור המרכז, מבנים קיימים רבים הלוקחים בכך חלק

במסגרת התכנית מציעים הקבלנים, המבצעים אותה, ביטוח מיוחד לדירות המשופצות בבניין, ביטוח שנועד לכסות מפני נזקים שונים העשויים להיגרם לדירה, בין אם בעקבות תהליך השיפוץ עצמו ובין אם אחריו. אולם, מדובר בביטוח חלקי שלא תמיד מספק מענה מתאים ומדויק. מסיבה זו בדיוק הוחלט להגיש הצעת חוק המציעה לדיירי מבנים שעברו שיפוץ ליהנות מביטוח מיוחד המציע להם את כל הכיסויים הראויים.

חשיבותו של ביטוח זה

כמעט לכל אחד יש ביטוח מבנה על הדירה שברשותו, ביטוח שהוא בגדר חובה עבור בעלי המשכנתאות. אולם, ביטוח זה איננו מכסה מבנים שלקחו חלק בפרויקט תמ"א 38 ואיננו מציע את הכיסויים הנדרשים. הדבר נכון גם לגבי הביטוח שמוצע על ידי הקבלן עצמו המבצע בפועל את עבודת השיפוץ, ביטוח המוצע הן לדיירי הבתים והן ליזם הפרויקט.

מסיבה זו בדיוק החליטו חברת לשכת שמאי המקרקעין להגיש הצעת חוק מיוחדת שתחייב את הקבלן לספק ביטוח לכל פרויקט תמ"א 38, בהתאם לתנאיו המיוחדים והבתים הלוקחים בכך חלק. ישנה חשיבות רבה לביטוח שכזה ולא בכדי הוא מומלץ מאד ופועלים לא מעט כדי להוציאו אל הפועל. הבתים, הלוקחים חלק בפרויקט השיפוץ, חשופים לסכנות רבים, הן במהלך השיפוץ עצמו והן לאחריו. למשל, סכנה של קריסה, שקיעה בשל עבודות החיזוק ועוד. במקרים כאלה, הביטוח הקיים והמוצע על ידי הקבלן לא מספק מענה ולא דואג לפתרונות חלופיים לדיירים שאינם יכולים לגור בבניין בשל מצבו.

חשוב לזכור כי הביטוח הקודם, ביטוח המבנה שנעשה לפני השיפוץ איננו מכסה נזקים שנגרמו לדירה במהלך הפרויקט, במסגרת עבודות הבנייה עצמן. חשוב גם לזכור שהליך כזה, פרויקט שיפוץ של מבנה, הוא פרויקט הכולל לא מעט עבודות בניה מורכבות והופך את הבניין כולו למעין אתר בנייה למשך כל הפרויקט.

הדירות חשופות לפריצות בשל הפיגומים שצמודים אליהן והגישה לחלונות קלה מאד. הביטוח החדש, המוצע לדירות שעברו שיפוץ במסגרת תמ"א 38 אמור להציע את כל הכיסויים המוזכרים ובעיקר לכסות נזקים שנגרמו במהלך השיפוץ ואחריו. הביטוח, בהתאם להצעת החוק, יכלול התייחסות לכל הנזקים הצפויים להיגרם למבנה ולהערכת שווים.

רגע לפני שיוצאים לדרך

דיירי בניינים המעוניינים לקחת חלק בפרויקט תמ"א 38, ולצד הבדיקות המעמיקות שמבצעים במסגרת בחינתם את הפרויקט ולפני שיוצא אל הפועל, חשוב שיתייחסו לעניין הביטוח בכובד ראש ויוודאו מול הקבלן ומול יזם הפרויקט שישנם כיסויים מתאימים עבור נזקים וסכנות צפויות. חשוב שיינתן מענה מתאים לדיירים במידה ואינם יכולים להישאר בבניין בשל הנזק, בין אם במציאת דירה חלופית או כל פתרון אחר רלוונטי.

 

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור