מה דורשות חברות הביטוח בישראל מהבית שלנו?

ביטוח דירה קלאסי נחלק לביטוח המבנה וביטוח התכולה, כאשר תכולת הבית נמצאת בסיכון גבוה יותר, בין אם בעקבות כוח עליון (שריפה, הצפה וכו') ובין אם כתוצאה מפריצה או שוד. מאחר ותכולת הדירה שלנו מסתכמת בסכומי עתק הרי שיש לבטח אותה בהתאם, על כל צרה שלא תבוא

ביטוח תכולת דירה הינו ביטוח רכוש שנועד להתממש בכל מקרה בו נגרם נזק או אובדן של פריטים שונים המוגדרים כחלק מתכולת הבית. בעוד ביטוח המבנה מכסה אלמנטים רבים המהווים חלק בלתי נפרד מהדירה (דוד שמש, ארונות מטבח, פרקטים, משקופים וכו'), הרי שביטוח התכולה כולל את כל מה שאינו מחובר בדרך קבע למבנה לרבות תכשיטים, קישוטים יקרי ערך, רהיטים, מכשירי חשמל וכו'.

כל אחד שיעשה את החשבון לעצמו ויגלה כי תכולת ביתו שווה הון עתק. ביטוח התכולה יופעל בכל מקרה שבו כוח עליון גרם נזק לפריטים שבתוך הדירה. המקרים הללו רבים ומגוונים החל ממקרי שריפה, הצפה או אפילו פגיעת כלי טיס וכמובן גם בכל מקרה של גניבת חפצים ופריצה.

דרישות חברת הביטוח לפני החתימה על הפוליסה

מחיר הפוליסה מגולם בעלות החודשית הנגבית מהמבוטח וזאת בהתאם למספר מאפיינים כגון סך שווי תכולת הדירה, האזור בו הדירה ממוקמת והגובה מפני הקרקע. כאשר שווי התכולה גבוה יותר, כך הפוליסה יקרה בהתאם וכנ"ל גם לגבי דירות הממוקמות באזורים מוכי מקרי פריצה. כמובן שדירות קרקע מועדות יותר לפורענות באשר דירות גג. חברות הביטוח שולחות שמאי מטעמן לקביעת ערך התכולה ולאחר מכן מתבקש המבוטח להוכיח כי בביתו כל אמצעי המיגון הנדרשים. מבין האמצעים ניתן למצוא את הבולטים שבהם:

  • דלת כניסה איכותית – עם תו תקן ישראלי, לפחות 2 כוכבי עמידות לפריצה, צילינדר ברמת High Security והימצאות מנגנון מניעת שכפול.
  • סורגים – במיוחד בדירות קרקע.
  • מערכת אזעקה – כאשר ערך התכולה הינו רב. במקרים רבים תדרוש חברת הביטוח חיבור של מערכת האזעקה למוקד שמירה.
  • כספת – כאשר לבעלי הדירה תכשיטים שערכם רב.

כל תוספת שכזאת הופכת את הבית למוגן יותר מפני פריצה כך שחברת הביטוח ממזערת את הסיכוי לפיצוי הלקוח הספציפי. מסיבה זו חשוב לציין כי ככל שישנם יותר אמצעי מיגון כך פוליסת ביטוח התכולה הופכת לזולה יותר.

אל תוותרו על הזמנת ייעוץ מקדים של מנעולן

בין אם לצרכי ביטוח או פשוט בשביל השקט הנפשי שלכם, מומלץ להשתמש בדלתות איכותיות בלבד עם מנגנוני נעילה מתקדמים. התייעצו עם מנעולנים אמינים תחת פיקוח בעניין זה ואל תשכחו לדרוש חשבונית ואחריות על שירותי הייעוץ וההתקנה שקיבלתם, לשם הוכחת הביצוע מול חברת הביטוח שלכם (לעיתים תשלח חברת הביטוח מנעולן מטעמה ורצוי להשתמש בשירות זה לשם ייעול התהליך).

צוות אתר WOBI  ישמח לענות לכם על כל שאלה בנושא ולעזור לכם עם מנגנון השוואת מחירים יעיל ומדוייק בבחירת פוליסת ביטוח התכולה שלכם. צרו עימנו קשר במספר 077-6001000 ונשמח לעמוד לשירותכם.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור