ביטוח נזקי מים- הכיסוי שלא כדאי לכם לוותר עליו

בין אם אתם בעלי דירה או שוכרים, אתם בטח יודעים שהוצאות בלתי צפויות הנוגעות לדירה יכולות ליצור בעיה כלכלית רצינית , לכן גם אם אתם בטוחים שלכם זה לא יקרה, מומלץ לא לוותר על ביטוח דירה

ביטוח דירה יכול להגן עליכם במקרים בהם אתם נתקלים בנזקים או הוצאות בלתי צפויות הנוגעות לנכס או לתכולתו, והוא כולל שני רכיבים עיקריים. הראשון הוא ביטוח מבנה המתייחס לחלקיו הקבועים של נכס המגורים כמו חלונות, קירות, תקרות, דלתות, מחסנים, צנרת או כל דבר אחר. הרכיב השני הוא ביטוח תכולה, והוא כבר מתייחס לכל אותם פריטים שמרכיבים את הבית: מוצרי חשמל, רהיטים, חפצי ערך, פריטי אספנות ועוד.

רשימת הנזקים האפשריים היא ארוכה ומגוונת, אבל יש נזקים שנוגעים לשני רכיבי הפוליסה, וחשוב במיוחד שיכללו בביטוח, כמו למשל נזקי מים שיכולים לפגוע בתכולת הדירה וגם במבנה עצמו. למעשה נזקי מים הם לא כל כך נדירים, ורובנו מצאנו את עצמנו מתמודדים עם צינור שהתפוצץ, גשמי ברכה שהיו נדיבים קצת יותר מידי או ברז מים שמישהו שכח לסגור. אז מה זה בדיוק ביטוח נגד נזקי מים? הנה כל הפרטים:

כיסוי מפני נזקי מים – איך זה עובד

כאשר הבית מוצף עקב צינור שהתפוצץ, המים עלולים לפגוע בקירות או בתקרת הבית, במשקופים ובדלתות ועוד. ואם זה לא מספיק גם רהיטי הבית, מוצרי החשמל, המחשב הביתי וכדומה, כולם בסכנה.

אם אין לכם ביטוח נגד נזקי מים, תאלצו לשאת בהוצאות הכבדות בעצמכם. אם יש לכם ביטוח, שמאי מומחה מטעם חברת הביטוח יגיע לביתכם ויבצע הערכת נזק על פיה תהיו זכאים לקבל פיצויים מחברת הביטוח.

ברוב המקרים, לגבי כל פריט ישנה מדיניות שונה, המפורטת בהסכם הביטוח. כמעט תמיד הפיצוי שניתן יאפשר לכסות את מרבית הנזק, ובכך להתקרב במהרה לעבר שיקומו של הבית ותכולתו.

לא רק פיצוי כספי

הסיוע של חברת ביטוח דירה בעת שיטפון בבית עשוי בהחלט לכלול היבטים שאינם בהכרח כספיים. איתור ותאום בעלי מקצוע שונים כמו קבלני שיפוצים, אינסטלטורים ועוד, עלול להיות כאב ראש לא קטן שיכול לגזול הרבה זמן וגם לא מעט כסף. חלק מפוליסות הביטוח כוללות תיאום בין כל אותם בעלי מקצוע רלוונטיים לבין המבוטח, ולא מן הנמנע כי אלה יציעו גם תעריפים מוזלים עבור שירותים שונים, שאינם נכללים בהסכם הפוליסה עם חברת הביטוח.

סיוע זה יכול להיות חיוני לא פחות מפיצוי כספי, כי במקרים של נזק מהותי לדירה בני הבית עוברים תקופה לא פשוטה בכלל. השרות של חברת הביטוח יכול להוריד קצת מהנטל, ולקצר מאד תהליכים בהתגברות על הנזקים.

הרחבות אפשריות של הביטוח

כמו כל סוגי הביטוח, גם ביטוח דירה ניתן להרחבה. ניתן למשל להרחיב את מספר הפריטים שנכללים במסגרת הכיסוי, ולכלול בו אפילו כסף מזומן או ציוד צילום מתקדם. כמובן שהרחבת הפוליסה צפויה לייקר אותה, וכדאי לבחון את כדאיות ההרחבה.

הרחבה נוספת היא נזקים הנגרמים לצד ג', למשל נזקים שנגרמו לשכנים בקומה למטה עקב אותו פיצוץ בצינור. במצב רגיל, כאשר השיטפון חודר לביתו של השכן, הוא עשוי לתבוע פיצויים על הנזקים שבוודאי נגרמו לביתו. הרחבת הביטוח כך שיכלול התייחסות לצד ג' מכניסה את חברת הביטוח לתמונה (רשימת חברות ביטוח בישראל), כך שהיא זו שתעניק לו את הפיצויים הללו.

בכל אחד מהמקרים, מומלץ לברר מראש את כל הפרטים שכולל בתוכו ביטוח דירה. היות וישנה מדיניות שונה של כל חברת ביטוח ביחס אליו, ורצוי מאד לבצע גם השוואת מחירים וכיסויים מקיפה.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם בביטוח, בהלוואה ובפנסיה

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח או תצפו בקלות בנתונים הפנסיונים שלכם, תקבלו אישור מיידי להלוואה שחיפשתם במחיר הכי משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת כדי שתוכלו לחסוך כסף.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור