ביטוח נסיעות לחו"ל – להתאים את פוליסת הביטוח ליעד

נכון לכתיבת שורות אלה, ישנו מגוון רחב של גופים המציעים לישראלים שעתידים לעזוב את גבולות הארץ לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל.  בין היתר מדובר על קופות החולים, רשות הדואר, חברות הביטוח הפרטיות ועוד. מאחר וההיצע רב ביותר, הרי שלא תמיד פשוט לברור את המוץ מן התבן וכשמוסיפים לכך את העובדה ששפת הביטוח רחוקה מלהיות נהירה, הרי שקל להבין מדוע ישראלים רבים כל כך עוזבים את נתב"ג כשהם לא מצוידים בפוליסה המתאימה ביותר עבורם באופן אישי.

במאמר שלפניכם נפרט אודות הדגשים החשובים שיש לתת עליהם את הדעת בבואכם לבחור פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל המתאימה ביותר עבורכם – בהתאם ליעד הנסיעה ולאופי הטיול.

סיכונים גאוגרפיים

אחת הנקודות החשובות ביותר שיש לתת עליה את הדעת היא הסכנה הכרוכה בנסיעה ליעד הטיול מבחינה גאוגרפית. בנושא זה יש להתייחס לאלמנטים הבאים:

  • האם מדובר על אזור מוכה רעידות אדמה?
  • האם אתם עתידים לטייל בסמוך להר געש פעיל?
  • האם מדובר על מדינה שסובלת ממחלות שונות שאינן שכיחות בעולם המערבי?
  • האם מדובר על אזור הנמצא בסיכון לצונמי?
  • האם אתם עתידים לטייל באזור שקיימת בו שכיחות גבוהה של מפולות שלגים או שיטפונות?

רוב הפוליסות הבסיסיות שחלקן ניתנות חינם על ידי חברות האשראי למשל, לא מכסות אתכם כנגד אסונות טבע שכן רובן מעניקות כיסוי בסיסי כנגד מצבים שגרתיים. לאור זאת, חשוב מאוד לקרוא את האותיות הקטנות בכל פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל. באופן כללי מומלץ תמיד לשאול את השאלה: "כנגד אילו מצבים לא מכסה אותי הביטוח", מאשר: "כנגד אילו מצבים מכסה אותי הביטוח"?

סיכונים הנובעים מאופי הטיול

גם במידה ובחרתם לטוס ליעד שנחשב בטיחותי יחסית מבחינה גיאוגרפית, הרי שבמידה ואתם עתידים לעסוק בפעילות שיש בה מן הסיכון, מומלץ לתת על כך את הדעת במעמד רכישת הפוליסה. הכוונה היא בעיקר למצבים שבהם אתם עתידים לעסוק בספורט אתגרי כשבין היתר מדובר על סקי מים או שלג, מצנחי רחיפה, צלילה ועוד.

כמו כן חשוב מאוד להכניס סעיף מיוחד הנוגע לפינוי המבוטח במקרה של אסון או תקלה, במיוחד כאשר הטיול נערך באזור שבו תנאי השטח לא מאפשרים תנועת מכוניות, שכן חילוץ במסוק עלול לעלות למבוטח כסף רב מאוד. התוספת בתשלום עבור הפוליסה בדרך כלל תהיה צנועה יחסית, אך במידה ולא תכניסו את הסעיף הקטן אך ההכרחי הזה, ייתכן כי תיאלצו לעמוד בהוצאות חילוץ בגובה של עשרות אלפי דולרים.

סיכונים הנובעים ממצבו של המבוטח

מעבר לסיכונים הנובעים מיעד הטיול או מאופי הטיול, הרי שחשוב לתת את הדעת גם לחשיבות הגבוהה שישנה להתאמה בין פוליסת הביטוח לבין המבוטח עצמו באופן אישי. בין היתר חשוב להתייחס לנקודות הבאות:

  • במידה והנוסעת נמצאת בהיריון, בדגש על היריון מתקדם, יש להתייחס לכך בפוליסה.
  • חשוב להתייחס בפוליסה למצבים בהם המבוטח סובל ממחלה כרונית או ממצב רפואי מסוים שעשויים להחמיר במהלך הטיול.
  • במידה ואתם עתידים לטייל כשברשותכם ציוד יקר ערך (תכשיטים, מצלמות, ציוד סקי ועוד), מוטב שתדאגו לכסות את עצמכם כראוי כנגד אובדן, נזק או גניבה, שכן הפוליסה הבסיסית לא תמיד מבטיחה כיסוי הולם מבחינת גובה הפיצוי, קחו זאת לתשומת לבכם.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור