ביטוח תאונות אישיות

אנחנו קוראים מדי מספר ימים בעיתונים על עוד מטייל ישראלי שנפצע במהלך שהות בחו"ל. הבעיה היא שישנם אינספור מקרים שלא מגיעים אל בין דפי העיתון, בהם נוסעים נקלעו לתאונה אישית- ונאלצו להוציא סכומי עתק על טיפולים רפואיים, אלא אם הם דאגו להצטייד מבעוד מועד בפוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל הכוללת תחתיה גם ביטוח תאונות אישיות

כמעט כל פוליסת ביטוח נסיעות תכלול התייחסות כלשהי לתאונות אישיות. אולם, כפי שנראה מיד, ההגדרות, גובה הפיצוי וקבלתו משתנים במידה רבה. הנזק האפשרי העצום של תאונות אישיות מצריך למידה לעומק של תנאי הפוליסה, וכן הבנה של המצבים הנכללים תחתיה. לכן, חשוב קודם כל להבין את שדה המשחק אליו אנחנו נכנסים.

מהן תאונות אישיות?

כשמדברים על תאונות אישיות במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל, מתכוונים לפגיעות גופניות אשר חווה אדם בעת שהות בחו"ל, ואלה באו באופן "בלתי צפוי". כלומר, להבדיל מהחמרה במצב בריאותי קיים, למשל, תחת ההגדרה של "תאונות אישיות" ייכללו תאונות דרכים, תאונות עבודה, פגיעות פיזיות, נפילות וכן הלאה.

חשוב להדגיש כי הנסיבות בהן מתרחשות אותן פגיעות הן הגורם המהותי פה. עבור תאונה אשר נגרמת במהלך פעילות אקסטרים לא יינתן כיסוי, אלא אם הפוליסה שנבחרה היא ביטוח סקי או ביטוח תרמילאים. לכן, כשבוחרים ביטוח חופשה או נסיעות חשוב לבדוק בדיוק מהם המקרים שייכללו תחת הגדרה רחבה זו.

מה תציע הפוליסה?

במקרים רבים, פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל אכן תתייחס לתאונות אישיות, אם כי תחת סייג רציני ביותר: היא תכסה רק מקרי מוות, נכות או אובדן כושר עבודה אשר נובעים מהתאונה באופן ישיר. במקרים מסוג זה, יינתן למבוטח או לשאיריו פיצוי כספי, על פי הקבוע בהסכם הפוליסה. לרוב, יהיה סכום זה כמה מאות אלפי שקלים.

גובה הכיסוי הביטוחי ייקבע בהתאם לחומרת המקרה, ומשתנה גם בין חברות הביטוח השונות. סוגיית הגיל אף היא משמעותית ביותר כשזה נוגע לביטוח תאונות אישיות במסגרת הפוליסה, כאשר הכיסוי יקטן ככל שגילו של המבוטח נמוך. ראוי להדגיש כי חברות רבות מציעות פיצוי אשר פטור ממס.

ההבדל העיקרי: אין תנאי סף

מה שמבדיל את ביטוח התאונות האישיות מהסוגים האחרים של פוליסות ביטוחי הנסיעות הוא שכל אחד יכול לעשות אותו. אין פה התחשבות במצב בריאותי נתון או במחלות קודמות. דבר זה, על אף שנתפס כחיובי, גורם לבעייתיות רבה בבחירת פוליסת ביטוח נסיעות. הדבר קשור, כמובן, לשונות העצומה בין ההצעות של חברות הביטוח.

כך בוחרים ביטוח תאונות אישיות נכון

בכל חברה שמאפשרת רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל תהיה הגדרה שונה בתכלית של תאונות אישיות, וכן תנאים שונים למימוש הפוליסה. כשזה נוגע לתאונות, לא ניתן כמובן לחזות אותן. הן יכולות להתרחש בכל מקום, ובכל רגע נתון. עקב כך, ההמלצה של רבים היא להצטייד מבעוד מועד ביטוח שיאפשר מענה לכל אותם מקרים.

רצוי לבחון את הסעיפים השונים של הפוליסה, ולראות האם הם מאפשרים, בנוסף לפיצוי הכספי, גם הוצאות על טיפולים רפואיים, תרופות וכיוצא בזה. עקב השונות הגדולה בין ההצעות של חברות הביטוח השונות, מומלץ מאד להתבונן בהצעות של יותר מחברה אחת, ולאו דווקא להסתמך על הביטוחים הבסיסיים של קופת החולים או חברת האשראי.

השוואת מחירים היא כלי חיוני מאד בדרך לבחירה מושכלת של ביטוח נסיעות בחו"ל. היא יכולה כיום להתבצע תוך שניות באמצעות האינטרנט. יש לתת את מלוא החשיבות לסעיף של תאונות אישיות בותך הפוליסה. כי גם אם יקרה הנורא מכול ברגע שהכי לא ציפינו לו, חשוב שנהיה מכוסים.

לחצו על הקישור המצורף לקבלת הצעת מחיר לביטוח נסיעות לחו"ל

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור