סקירת חברות הביטוח בישראל לשנת 2022

בשעה טובה, קנית רכב חדש. אחד הצעדים הראשונים שלך, עוד לפני שאתה חושב בכלל על התיישבות מאחורי ההגה, היא רכישת ביטוח רכב. בין אם המדובר הוא בביטוח חובה, ביטוח מקיף או ביטוח צד ג', אתה עומד בוודאי מול לא מעט אפשרויות, ונדרש להחליט על הגורם שיעניק לך את הפוליסה. כיצד תעשה זאת?

כאשר מדברים על ביטוח רכב בישראל, נכנסים למעשה לשדה משחק עצום בגודלו, ובו עשרות שחקנים. התחום בישראל נחשב לפתוח בכל קנה מידה: קיימות בו חברות ביטוח גדולות ובינלאומיות, ולעומתן חברות הפועלות רק בפלח מסוים של האוכלוסייה. כמו כן, ברור שקיים הבדל בין חברות ביטוח ישיר לכאלה המבוססות אך ורק על סוכני ביטוח, למשל.

עובדה זו מגדילה את אפשרויות הבחירה עבור כל נהג ישראלי באשר הוא, אך גם עלולה להביא לקושי מהותי בבחירה. כאשר מבינים כי אין חברת ביטוח אחת אשר דומה לאחרת, וכשמעוניינים בוודאי לבחור בהצעה המושכלת ביותר, נדרש כבר לדעת מיהם הגורמים ה"חזקים" ביותר בתחום.

מיפוי קצר של התחום בישראל

בישראל, כאמור, פועלות מספר חברות ביטוח, חלקן מציעות גם ביטוחי רכב. על פי הנתונים הרשמיים (מספר מבוטחים והיקף פעילות כלכלית), הרי שעשרת החברות המובילות, בסדר אקראי, הן "הראל", ביטוח ישיר", "מגדל", "AIG", "כלל", "מנורה", "הפניקס", "אליהו", "שירביט" ו"איילון".

מבחינת רווחים נטו, חברת "ביטוח ישיר" עומדת לא פעם בראש טבלת ההכנסות, עם היקפים פעילות עצומים בגודלם. חשוב להדגיש כי נתונים אלה מתייחסים, בעיקרו של דבר, לתחום ביטוח הרכב: ברור שחברות מסוימות עשויות להתמקצע בעיקר בתחומים אחרים של הביטוח, ולהעניק רק משקל קטן לביטוח הרכב. רצוי להתייחס לכך, ולבחור רק בחברות אשר ברורה המומחיות שלהן בתחום.

בנוסף על כך, ובדומה לתחומים אחרים, גם כאן ניתן להבחין במגמות ברורות: למשל, חברות אשר נמצאות במגמת צמיחה בשנים האחרונות, ולעומתן כאלה שהולכות אחורה, לכאורה או שלא. "AIG", למשל, סבלה מהפסדים פיננסיים עצומים בשנות פעילותיה הראשונות, אך עם השנים החלה להיות רווחית, עד למאזן חיובי ומרשים בכל קנה מידה.

סוגיית המחיר

לא ניתן להכחיש כי הבחירה של נהגים רבים בביטוח מתחילה במחיר שלו. העובדות מספרות שעד שנת 2011, הונהג בישראל תעריף אחיד של ביטוח רכב. אולם, מאז אותה שנה נפתח התחום לחלוטין, כך שכיום למעשה ראשית כל חברה לדרוש סכום שהיא רואה לנכון על הביטוח. במקרה הזה, מדובר על פערים של מאות שקלים בשנה. אולי אפילו אלפי שקלים בשנה.

עקב כך, הרי שנדרש מהלקוח להשקיע מאמצים לא מבוטלים בבחירת הפוליסה המתאימה ביותר לצרכיו, וזו אשר ניתנת במחיר הסביר ביותר. משתנים רבים חייבים להרכיב את המשוואה, ובין השאר גובה הפרמיה החודשית או דמי השתתפות עצמית, גובה הכיסוי הנית, התנאים למימוש וכן הלאה.

אז מה עושים?

רבים ימליצו, ובצדק גמור, על עריכת סקר מחירים מקיף, שיכלול את חברות הביטוח המרכזיות בישראל. עד לפני מספר שנים, הייתה זו משימה מורכבת לכל הדעות, אשר הצריכה שיחות טלפון ארוכות, חישובים מסובכים על דף נייר וכן הלאה. כך, רבים בחרו באפשרות הראשונה שנגלתה להם – לא ניתן להאשים אותם בכך.

אולם, מאז חוקי המשחק השתנו. כיום, ניתן למצוא בישראל אתרים אשר מוקדשים למשימה החשובה של השוואת מחירי ביטוח רכב, וזאת בין החברות המובילות בשוק. על סמך מאפייני הנהג והביטוח הנדרש, יוכל המבוטח העתידי לראות את כל ההצעות הרלוונטיות של חברות הביטוח, ולבחור בסופו של יום בזו המשתלמת ביותר.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור