מהן ההשלכות של מצבי מלחמה על מחירי ביטוח נסיעות לחו"ל?

בשבועות האחרונים נושא העולם כולו את עיניו אל עבר ההתפתחויות הדרמטיות בין רוסיה ואוקראינה.

המשבר הגיאופוליטי החדש, שהפתיע רבים מאיתנו, וודאי ישפיע באופן כזה או אחר על אספקטים כלכליים שונים ברחבי העולם. בין אלו ניתן למנות למשל את הסנקציות הכלכליות אשר עתידות להשפיע על הייצוא והייבוא של סחורות, ירידות שערים, פגיעה במסחר בבורסה ועוד רבים אחרים.

ומה בנוגע לשוק ביטוח הנסיעות לחו"ל? כיצד עתות משבר ומלחמה עשויות להשפיע עליו? התשובה לכך אינה חד משמעית, ולמעשה מורכבת מהיבטים רבים שיש לקחת בחשבון.

האם ביטוח נסיעות לחו"ל צפוי להתייקר בעת מלחמה?

מוקדי מלחמה ברחבי העולם מאז ומעולם השפיעו באופן ישיר על ענף התיירות וביטוחי הנסיעות. בדיוק כפי שהמשבר הבריאותי שיצרה הקורונה השפיע לרעה על שוק ביטוחי נסיעות לחו"ל, כך גם תהיה המגמה במלחמות ומשברים גיאו-פוליטיים שמתחוללים ברחבי העולם.

כמובן שמשברים בינלאומיים מן הסוג הזה מייצרים מורכבת מיוחדת, שכן טיסה לאחד מן היעדים הסמוכים למוקד המלחמה מגבירים את הסיכון לחשיפה לאירועי טרור ופגיעה בחיי אדם.

בחלק מן המקרים יחליטו חברות הביטוח להכריז על רשימת מדינות הנמצאות בסיכון גבוה ועליהן פוליסת הביטוח לא תהיה תקפה. משמעות הדבר היא שמטיילים שטסים לאיזורי מוכי קרבות יקחו אחריות מלאה על עצמם ועל רכושם ולא יהיו זכאים לשום פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל.

במקרים אחרים יכולות חברות הביטוח להחליט על התייקרות זמנית של ביטוח הנסיעות לחו"ל נוכח הסיטואציה הבעייתית.
בנוסף, חשוב לדעת שרוב חברות הביטוח כוללות בפוליסה מקרים חריגים בהם המבטח לא יהיה אחראי על תשלום פיצויים במקרה של תביעה. מקרים חריגים אלו יכולים לכלול, בין היתר, כניסה לאזורים עוינים, מלחמת אזרחים, מהומות אזרחיות וכן הלאה.

 

ביטוח נסיעות לחו"ל – לא טסים לפני בדיקה מעמיקה

בדיוק מהסיבות שהוזכרו למעלה, חשוב מאוד שלא לזלזל ולבחור בקפידה את ביטוח הנסיעות לחו"ל, ולא לחכות לדקה ה-90. נוסף על כך, במיוחד בזמני משבר בזירה הבינלאומית עלינו להיות ערים לשינויים בשטח ולהתאים את הפוליסה לצרכים האישיים שלנו. במקביל, עלינו להיות קשובים להתרחשויות בזירה הבינלאומית שיכולות להשפיע על הנסיעה לחו"ל.

ראשית, רצוי כמובן לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ככל שניתן. כך למשל, מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח הכוללת ביטול של הטיסה (מכל סיבה שהיא) שנעשתה ביוזמה אישית. נכון, הביטוח יהיה יקר יותר, אך יבטיח לנו את אפשרות הביטול במידה ולא נרצה לקחת סיכון ולטוס בזמן מלחמה.

מלבד זאת, חשוב מאוד שלא להתפתות לביטוחי נסיעות לחו"ל חינמיים (כמו אלו שקופות החולים מציעות למשל). הכיסויים הביטוחיים אשר מוצעים בפוליסות אלו הם מינימליים, ובטח לא מתאימים לתקופות בהם מתרחשת מלחמה.

לסיום, חשוב להבין שכמו כל תחום אחר, גם שוק ביטוחי הנסיעות לחו"ל צפוי להיפגע עקב מלחמות. גלי ביטולים של נסיעות מצד מטיילים מודאגים, כמו גם מדינות שאינן ערוכות לקלוט תיירים עקב משבר המלחמה עלולים להשפיע לרעה על מחירי הביטוח. מנגד, חשוב לזכור שאלו משברים זמניים, ולכשיירגעו רוחות המלחמה יחזור שוק ביטוחי הנסיעות לנורמליזציה.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור