חובבי ספורט אתגרי בחו"ל? דאגו לרכוש ביטוח מתאים

באם אתם נוסעים לחו"ל, בוודאי תדאגו לרכוש ביטוח נסיעות מתאים. אבל מה אם אתם מעוניינים להתנסות בפעילויות שרחוקות מלהיות שגרתיות במהלך הטיול? מה אם ברצונכם להרגיש את האדרנלין זורם בדם? ספורט אתגרי יוכל בוודאי לספק זאת עבורכם.

אנחנו נראה כיצד בדיוק הסוגיה של ספורט אקסטרים מקבלת ביטוי בפוליסות ביטוח כיום, וכן נעניק לכם דגשים חשובים בדרך לבחירה.

מהו ספורט אתגרי?

הנקודה הראשונה שיש להדגיש, עוד לפני שמדברים על ביטוח נסיעות, היא שאין בהכרח הגדרה חד משמעית לספורט אתגרי. עם זאת, ברור שמדובר בפעילויות ספורטיביות הכוללות בתוכן בחינה מסוימת של הגבולות, וכן – גם סכנה. לא מעט פעילויות נכנסות תחת הגדרה זו: באנג'י, ראפטינג, סנפלינג, טיול טקטורונים, טיול אופניים ועוד.

לא צריך להיות מדריך טיולים כדי לזהות טיולים בהם ניתן למצוא ספורט שכזה. פעמים רבות, יהיו אלה טיולי התרמילאים, הנערכים בדרום אמריקה או במזרח. בהם, בין כל אותם טראקים ומסלולי הליכה, רבים בוחרים להשלים את החיבור עם הטבע דרך פעילויות שקשה למצוא במקומות אחרים. אלא שאז הם מגלים שמבחינה ביטוחית, משתנים חוקי המשחק.

ההנחה: ביטוח סטנדרטי לא יעזור

לא בטוח שאתם יודעים, אבל ביטוח נסיעות "רגיל" לא יכסה כמעט אף פעם את הספורט האתגרי. הסיבה העיקרית לכך נוגעת למימד הסכנה שבו: ידוע הרי כי הסבירות של מימוש פוליסת הביטוח היא שתקבע את מאפייניה. כך, למשל, כאשר ישנם סיכויים גבוהים למימוש, צפוי המחיר של הפוליסה לעלות, וכן היא עלולה להיות לא מאושרת כלל.

מן העבר השני של המשוואה, עומדים להם הביטוחים הרחבים יותר, דוגמת ביטוחי תרמילאים, אשר כבר מתייחסים לשורה ארוכה פי כמה של נושאים. בהם, אפשר כמעט תמיד למצוא סעיפים שונים הנוגעים לספורט אתגרי. בין השאר, בדמות של פיצויים עבור טיפולים הנגרמים עקב פגיעות, הוצאות עבור אשפוז או הטסות רפואיות וכן שירותי איתור, חילוץ או הצלה, שבכוחם להציל חיים.

אז מתי לעשות?

ההמלצה הברורה היא שלא לקחת סיכונים, ולא לסמוך על המזל: חוק מרפי נוטה להיכנס לתמונה לא פעם כשזה נוגע לספורט אתגרי. כך, אנשים רבים נוסעים מדי שנה לחו"ל ומבצעים ספורט אתגרי במחשבה ש"יהיה בסדר", אך המציאות טופחת על פניהם. הם סובלים מפגיעות פיזיות ברמה זו או אחרת,  או אפילו זקוקים לשירותי חילוץ והצלה. רק ביטוח נסיעות המתייחס לסעיף זה יוכל לסייע להם.

ברמה הכללית יותר, מומלץ לבחור בביטוח ספורט אתגרי בעיקר בטיולים ארוכים, הצפויים לכלול מידה  ניכרת של שהות בשטח. כל טיול תרמילאים, בין אם אחרי הצבא  או התואר באוניברסיטה, חייב להתייחס לנקודה זו. למעשה, אפילו כאשר קיים סיכום נמוך לביצוע פעילות אחת מקשת הספורט האתגרי, רצוי לא לקחת סיכון ולבחור בפוליסה המתאימה.

אפשרות אחרת, אידיאלית עבור אלה שאינם זקוקים בהכרח לביטוח רחב במיוחד, היא להרחיב פוליסת ביטוח נסיעות קיימת, אפילו זו הסטנדרטית. כך, תמורת תוספת תשלום שאינה משמעותית יתר על המידה למחיר הפוליסה, הם יכולים לקבל כיסוי מקיף זה, ולצאת לטיול בראש שקט.

כך עושים זאת נכון

רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל אינה המשימה המורכבת ביותר שתעשו בחייכם, אך עדיין – רצוי לבצע אותה תוך מידה לא מבוטלת של מחשבה. המלצה יעילה ביותר היא לערוך השוואת ביטוחים בין חברות שונות הפועלות בתחום, בין השאר ביחס לסוגיית הספורט האתגרי.

צריך לשאול שאלות הנוגעות לגובה הכיסוי, התנאים למימושו, השירותים הנלווים ועוד, לבחור בסופו של דבר בהצעה המשתלמת ביותר – ובמחיר הנוח ביותר. רק הקפדה על כך תאפשר ליהנות מפעילות ספורט אתגרי בחו"ל, ולדעת כי אתם מכוסים בכל מקרה.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור