הפול – ביטוח חובה לכולם בשנת 2022

הפול מספק פתרונות כאשר חברת ביטוח אחת לא מוכנה לקחת סיכון ולבטח נהגים בעלי עבירות תנועה מרובות או נהגי דו-גלגלי. הפול הוא גוף משותף לכל החברות הפותר את הבעיה הזו ומספק לכל נהג ביטוח חובה

על הכביש הסיכונים רבים, והמדינה דורשת מכל נהג העולה על הכביש ביטוח חובה לפחות. למעשה, חברות ביטוח אינן מחויבות לבטח כל אחד, הן מוכרות פוליסות על פי שיקולים פנימיים שונים. חברות הביטוח מעוניינות לשמור על מתח הרווחים שלהן ולקחת כמה שפחות סיכונים. לכן החליט המפקח על הביטוח לפתור את בעיית "פסולי הביטוח". התשובה היתה הקמת הפול חברה לביטוח. דרך הפול יכול כל נהג לרכוש ביטוח חובה ולעלות על הכביש.
הפול, המאגר, הוא התאגיד המנהל של המאגר לביטוחי רכב חובה. זה גוף משותף לכל חברות הביטוח, המבטח נהגים שחברות הביטוח סירבו להנפיק להם פוליסה עקב סיכון ביטוחי. הפול מיועד לנהגים בעלי עבר עשיר של עבירות תנועה, מעורבות במספר גדול של תאונות או לאנשים התובעים לעתים קרובות את חברות הביטוח. כמו כן, בפול מבוטחים בעלי רכב דו-גלגלי.

השינוי בחוקי הפול

בעבר, כל בעלי ביטוח חובה בישראל היו שותפים בפול, והנהגים המסוכנים זכו למעין סבסוד בפרמיות מהנהגים הזהירים. לאחר הרפורמה בביטוח הוקם ארגון נפרד לחלוטין המאגד את מסורבי הביטוח, והנהגים הזהירים כבר אינם משלמים את החשבון.

מהו ביטוח חובה?

ביטוח חובה מכסה נזקי גוף של כל המעורבים בתאונה כלשהי. הוא מכסה את הנהג, הנוסעים או הולכי הרגל, אבל אינו מכסה את הנזק לרכוש שנפגע בתאונה. נסיעה ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק החושפת את הנהג לתביעות שונות ולקנסות גבוהים.
מחיר ביטוח החובה נקבע על פי שורת משתנים:
• גיל הנהג הצעיר ביותר
• האם הנהג גבר או אישה – נשים משלמות פחות
• ותק הנהג
• מספר עבירות תנועה הרשומות לחובת הנהג בשלוש השנים האחרונות
• סוג הרכב ונפח המנוע שלו
• נוכחותן של כריות אוויר ברכב

ביטוח רכב דו-גלגלי

הנתונים מצביעים על כך שאופנועים וקטנועים מעורבים ביותר תאונות דרכים מאשר בעלי המכוניות, ויתר על כן, אופנוענים נפצעים קשה יותר. גם מחירם הגבוה של האופנועים תורם לרתיעה של חברות הביטוח מלבטח ביטוח רכב דו-גלגלי. וכמובן, קל הרבה יותר לגנוב רכב דו-גלגלי.
בעלי אופנוע רבים מדי היו מסורבי ביטוח רכב, גם אם הם באופן אישי נהגים זהירים שעברם נקי. המפקח על הביטוח שהרים את הכפפה פתר בעיה מתמשכת ודאג לכך שכל אופנוען יוכל לנסוע בראש שקט כשבאמתחתו ביטוח חובה. הפול מהווה פתרון לביטוח של רכב דו-גלגלי, אך מחיריו גבוהים יחסית לשוק, ובחישוב הפוליסה לא לוקחים בחשבון את סוג האופנוע, תביעות קודמות, מיהו הנהג ואת אופן השימוש בכלי הרכב.
בשל המחיר הגבוה של הביטוח, רבים מהאופנוענים אינם מבטחים את רכבם בביטוח מקיף או בביטוח צד שלישי. יתר על כן, מספר עצום של נהגי רכב דו-גלגלי, למעשה, רבע מכלל הנהגים אינם מבטחים את רכבם כלל. כך שהפול הוא פיתרון טוב אך לא כולל לבעיית הביטוח.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור