הרחבות פוליסת ביטוח רכב – המדריך ל-2022

כאשר מדברים על ביטוח רכב, עולים לראש מספר דברים אשר כל ביטוח חייב לכסות על מנת להצדיק את קיומו. ביטוח חובה קיים תמיד, אך במקרים רבים אינו מספיק נוכח הנזק שכבר נגרם או הצפוי בעתיד. כשזה קורה, יש לשקול רכישה של כיסויים או הטבות אשר אינם קיימים בביטוח הבסיסי- אלה מכונים "ריידרים"

גם אם המחוקק קבע בזמנו תקנות המחייבות כל פוליסת ביטוח רכב, הרי שישנו מספר לא מבוטל של תוספות שלא צריכות להיכלל בביטוח החובה. את הריידרים האלה ניתן לרכוש דרך חברת הביטוח בתשלום נוסף, אם כי חברות מסוימות כוללות תוספות אחדות כחלק מהפוליסה שהן מציעות. כפי שתראו מיד, במקרים רבים ערכם של אלה לא יסולא בפז.

הריידרים הנפוצים כיום

אז אילו שירותים נוספים מאפיינים את מפת הביטוח כיום? הכיסוי הראשון כולל בתוכו שירותי גרירה, והוא ניתן במסגרת של ביטוח מקיף או ביטוח צד ג. ברוב המקרים, שירותים אלה יינתנו ללא הגבלה, אלא אם המדובר הוא בגרירה שנובעת עקב תקלה חוזרת, שלא תוקנה כראוי. בנוסף על כך, מתבצעת בדיקה ראשונית במקום ה"אירוע", לראות שהרכב אכן לא מתניע.

כאשר הרכב שובק חיים, רצוי מאד להיות בעלי פוליסת ביטוח שתאפשר לנהג לקבל מכונית חלופית. פה התנאים יהיו לרוב מחמירים, ויקיפו רק השבתה מוחלטת של הרכב במוסך, "טוטאל לוס" או גניבה שלא מרשלנות. במקרים קיצוניים, דוגמת אובדן מוחלט של הרכב, יונפק הרכב החלופי לצמיתות.

ריידר חשוב נוסף בפוליסות ביטוח רכב רבות הוא הכיסוי המשפטי. למרבה הצער, ביקורים רבים על הכביש מסתיימים בעבירת תנועה המביאה להליכים פליליים כנגד הנהג, ובמקרים חמורים יותר גם לתאונות אשר כוללות פגיעה בנפש או ברכוש. הכיסוי הביטוחי יגיע לרוב עד סכום של כ-20,000 ש"ח, כאשר המבוטח נדרש לשלם דמי השתתפות עצמית.

ישנם מספר ריידרים נוספים, נפוצים מעט פחות, ביניהם:

  • ביטוח שמשות הרכב- יינתן לרוב במקרים מובחנים, שלא כוללים תאונה או פגעי טבע
  • ביטוח רדיו- המבוסס על הערכת שווי המכשיר
  • החלפת גלגלים במקרים של תקר
  • שירותי "נוחות" לנהג- הדרכה בכבישים, שטיפה עד הבית, שליחת נהג לביצוע הטסט ועוד

מחירן של תוספות ביטוח רכב

נשאלת השאלה עד כמה התוספות שהוזכרו אכן חיוניות. אין ספק כי למעט מקרים בודדים, הריידרים שיינתנו יהיו זהים אצל כל חברות הביטוח. עם זאת, ההבדל המהותי הוא במחיר שאלה דורשות עבור כל כיסוי: בעוד אחדות יכללו "צ'ופרים" רבים ללא תוספת תשלום, אחרות יגבו סכומים מופרזים עליהם.

יש להתחשב בכל המאפיינים של הרכב שלכם. אם אתם מבצעים נסיעות ארוכות מדי יום ברכב שנוטה לקרטע לעיתים על הכביש, ייתכן מאד שעדיף להוסיף את תוספת הגרירה. מן העבר השני, התוספת המשפטית מומלצת מאד בעיני מומחים רבים בכל מקרה, מכיוון שכשיוצאים אל הכביש מדי יום אף אחד באמת לא יודע כיצד זה יסתיים.

חשוב מאד לבחון את כל הנהגים המיועדים להשתמש ברכב, ולהתאים את הפוליסה לצרכים המשותפים של כולם. מכיוון שחלק רב מהחברות מאפשרות "משא ומתן" על תנאי הפוליסה, או לכל הפחות בחירה בין מספר מסלולים אפשריים, רצוי מאד להשקיע את המאמצים המירביים בבחירת החברה.. אבל איך עושים זאת?

הדרך להשגת ביטוח רכב אידיאלי

כפועל יוצא של כל אלה, רכישה של ביטוח רכב מצריכה מכם, הנהגים, התחשבות במכלול רחב של גורמים. הדרך הנכונה ביותר להשיג את הפוליסה המושלמת היא פשוט באמצעות השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות. כאשר מתמקדים בתוספות שחלק מהן כוללות עבור כל סוג של ביטוח, אין ספק שזה עשוי להטות את הכף לטובתן.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור