ביטוח רכב לנהג צעיר – יקר יותר מביטוח לנהג וותיק. מדוע?

בשעה טובה, הבן שלכם עבר טסט, וכעת, משעברו גם חודשי המלווה, הוא משתוקק לנהוג כבר במכונית. לצורך זה, כמובן שיש לעשות לו ביטוח רכב מתאים. אתם מבררים, ומגלים כי המחיר יקר יותר ממה שחשבתם. "זה בגלל שהוא נהג צעיר", אומרים לכם בחברת הביטוח. מדוע זה קורה?

הנהג הצעיר: קווים לדמותו

חשוב להבין כי ההגדרה של נהג כצעיר, להבדיל מהמקרה של נהג חדש, אינה קשורה לתקנות התעבורה בישראל, והיא ניתנת על ידי חברות הביטוח בלבד. בניגוד לנהג חדש שיוגדר ככזה עד שנתיים לאחר הוצאת הרישיון, כל חברת ביטוח רשאית להגדיר "נהג צעיר" באופן שונה. בדרך כלל, ההגדרה תעשה על פי הגיל, כשהסף העליון הוא 24.

ההשפעה של רמת הסבירות לתאונה

ישנם הבדלים רבים בין מחירי חברות ביטוח רכב שונות, אבל גורם אחד שמאחד אותן: בכולן, כאשר תעלה הסבירות למימוש הביטוח, יעלה גם המחיר שלו. אחרי הכול, כל פיצוי שניתן על הנזקים לרכב, כפי שקורה כשמדובר בפוליסות ביטוח מקיף, עולה הון תועפות לחברת הביטוח. התמונה דומה גם בביטוחים אחרים, דוגמת ביטוח חובה או צד ג'.

כיצד נהג צעיר נכנס לתמונה? פשוט מאד. הסטטיסטיקות מראות כי חלק ניכר מתאונות הדרכים שנעשות כיום כולל מעורבות של צעיר אחד לפחות. התמונה דומה גם כשמסתכלים על התאונות הקטלניות. יש לזכור כי על הכביש, הניסיון משחק תפקיד חשוב מאין כמוהו. לנהגים חסרי ניסיון, לכאורה או שלא, חסר שיקול הדעת שנרכש עם השנים, וה"תרגול" בהתמודדות עם מצבים מסוכנים.

איך בכל זאת מוזילים את המחיר?

זוהי, אם כן, התפיסה המסורתית ביחס לפוליסות ביטוח רכב של נהגים צעירים. עקב כך, מחיר הביטוחים השונים עבורם עשוי להיות גבוה בעשרות אחוזים מאשר עלותם עבור נהגים מנוסים, אשר נוהגים כבר שנים מספר על הכביש. גם התנאים לאישור הפוליסה נוטים להיות נוקשים מעט יותר כאשר המדובר הוא בנהג חדש.

עם זאת, הרי שבשנים האחרונות חל שינוי תפיסה מהותי במדיניות של חלק מחברות הביטוח. גם אם היום עדיין מחיר הפרמיות עבור הצהעירים גבוה מאשר עמיתיהם הוותיקים יותר, הרי שהפערים הצטמצמו במידת מה. חברות ביטוח רכב רבות החלו להציע פוליסות מגוונות לצעירים, שמקלות במידה רבה על רוע הגזירה הפיננסית עבורם.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור