למי מיועד ביטוח צד ג'?

רבים הם המקרים בהם אנשים סובלים מהשלכות של דברים שנעשו שלא בשליטתם. זה קורה במקום העבודה, בבית, ברחוב ולצערנו, גם על הכביש. תוצאותיהן של תאונות קשות משליכות לא אחת על אנשים שלא בהכרח פעלו באופן שאינו אחראי, ואף אינם אחראים לתאונה עצמה

תאונות מתרחשות כל יום, אך בהרבה מקרים, גם אנשים שאינם קשורים אליהן נפגעים, כמו גם הרכוש שברשותם או הרכב הרשום על שמם. לפוליסת ביטוח רכב רגילה יש שני צדדים – החברה המבטחת והלקוח המבוטח.

עם זאת, אותן תאונות שמשפיעות על גורם שלישי דורשות ביטוח מיוחד שנקרא ביטוח רכב צד ג'. חשוב לציין שביטוחי צד ג' הם ביטוחי רשות ולא ביטוחי חובה כמו הביטוחים האחרים. בעלי הרכב יכולים להחליט בעצמם האם הם מסתכנים על הכביש או מכסים את עצמם בצורה מקיפה.

כאן זה נהיה קצת טריקי: ביטוח רכב מקיף כולל בתוכו את ביטוח צד ג', אך ניתן גם לרכוש אותו בנפרד, במסגרת פוליסה מיוחדת המתאימה למבוטחים עם שווי רכב נמוך. הביטוח למעשה מגן על הלקוח כאשר רכבו פוגע ברכוש של אדם אחר בזמן שימוש ברכב. ללא כיסוי צד ג', כל תביעה כזו תצטרך לצאת מכיסו של הלקוח.
יש בעלי רכבים שמחשיבים את ביטוח צד ג' כביטוח חובה לכל דבר, למרות שהוא אינו כזה על פי חוק.

 

תועלת מול השקעה

כיום קיימים לא מעט מסלולים של ביטוח צד ג' וכל אדם יכול לבחור כמה הוא רוצה להשקיע ועד כמה מקיף הוא רוצה שהביטוח יהיה. הפרמיה נקבעת בהתאם לביטוח שנרכש ומכילה פירוט מדויק בכל הקשור להיקף הפוליסה, כך שניתן לבחון לעומק את האפשרויות הקיימות, לקחת בחשבון שיקולים שונים, ובהתאם להגיע לעסקה הכי טוב.

מיותר לציין שהפוליסה אינה מגינה על הלקוח כאשר הוא פוגע בזדון ברכוש של מישהו אחר. חברות הביטוח מעמידות לרשותנו כיום ביטוח צד ג' בתנאים שונים: חלקן מבטיחות השתתפות עצמית נמוכה, אחרות מעניקות שירותי גרירה וטיפול וחלקן אף סיוע משפטי ללקוחות.

בעלי רכבים רבים נותנים חשיבות שונה לאלמנטים שונים וצריכים לקחת בחשבון את התועלת אל מול ההשקעה. חשוב לבצע סקר שוק על מנת להגיע לפתרון האידיאלי והנכון ביותר.

חשוב לזכור

החיים הם בלתי צפויים, במיוחד על הכביש. ביטוח רכב הוא כמובן חובה על פי חוק, אך נראה שלמרות שביטוח צד ג' הוא אינו כזה, מרבית האנשים מעדיפים שלא להסתכן. במקרה של תאונה, קשה יהיה לשלוט על כך שמי שתפגע בו הוא דווקא מי שרכשת את הביטוח שמאפשר לפגוע בו, ולשלם סכום כסף עצום רק בגלל חוסר מזל או חוסר תכנון יכול להיות מאוד מאכזב.

היות וקיים סיכוי, נמוך ככל שיהיה, לעשות תאונה עם רכב יקר, להכנס בחנות עם סחורה יקרה או בהמון פריטים יקרי ערך שידרשו מכם להוציא סכום כסף עצום, גם אם התאונה לא התרחשה באשמתכם, חובה על כל נהג העושה ביטוח רכב לשקול את הנושא, לבדוק אותו ולראות כיצד אפשר להוזיל עלויות בעזרת סקר שוק עם מספר חברות ביטוח.

לסיכום

ביטוח צד ג' הוא עדיין אינו ביטוח חובה בחוק. על אף הפיתוי לחסוך כמה מאות שקלים בשנה, צריך לזכור שגם בעלי מכוניות זולות יכולים לפגוע ברכוש יקר, ולהכנס להוצאות עתק.

 

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור