כל מה שרציתם לדעת על ביטוח נגד רעידות אדמה

בשנים האחרונות נראה כי תדירות רעידות אדמה באזורינו וברחבי העולם רק עולה, והמיקום של ישראל על השבר הסורי אפריקאי מעלה את הסיכון שלנו להיפגע מאיתני הטבע. המדינה מנסה להתמודד עם הסכנה באמצעות תמ"א 38, שאמור לחזק את המבנים בישראל במקרה של רעידת אדמה, אך זה כמובן לא מבטיח לכם שהנכס לא ייפגע ברעידת אדמה, ולפעמים תמ"א 38  לא בהכרח מתאים לכל מבנה

על פי אומדנים שפורסמו בועדת המשנה לענייני ביטוח בכנסת לפני מספר שנים, בשתי הדקות הראשונות של רעידת אדמה ניתן להגיע לשווי נזק של 25-50 מיליארד דולר. עלות הנזק מדברת על נזקים הצפויים לנכסים ממשלתיים-ציבוריים וכן לנכסים פרטיים.

אז מה יקרה אם למשל הנכס שלכם ייפגע ברעידת אדמה כך שלא תוכלו לגור בו, אך את המשכנתא תאלצו לשלם כרגיל, או אם תאלצו להוציא הרבה כסף כדי לתקן את הנזקים? ביטוח מפני רעידות אדמה נוצר במיוחד למצבים כאלו.

עד שנות השמונים ביטוח רעידת אדמה היה חלק בלתי נפרד מפוליסת ביטוח הדירה, אך אז הפך כיסוי זה לאלקטיבי, וכך נוצרה האפשרות למבוטחים לוותר על רכישת הכיסוי ולהוזיל את עלות הפרמיה החודשית שלהם. מרבית המבטחים כיום מוותרים על כיסוי זה עקב ספק גדול כי יהיה לכיסוי זה שימוש אי פעם.

אותם ספקנים שלא מאמינים כי הכיסוי נגד רעידות אדמה יבוא לידי ביטוח אי פעם, הם אותם הספקנים שחושבים כי חברות הביטוח אינן ערוכות כלל להעניק למבוטחים כיסוי נרחב כזה. כאן נכנסים לתמונה מבטחי המשנה הממוקמים בחו"ל. מבטחי המשנה מיומנים באירועים מסוג זה ויכולים לספק את התמיכה הנחוצה לחברות הביטוח בארץ.

אם לקחתם משכנתא מהבנק בעבר, בוודאי נתקלתם בדרישה של הבנק לרכוש ביטוח משכנתא. קיימת אפשרות להוסיף לביטוח המשכנתא ביטוח כנגד רעידות אדמה, שנותן לכם כיסוי רחב ביותר בדיוק למקרים כאלה ולמקרים רבים נוספים של נזקים למבנה כתוצאה מרעידת אדמה. אך הביטוח הזה חשוב לא רק בגלל דרישות הבנק.

יסודות רעועים ודירה שבנויה באופן שאינו מותאם להתמודדות עם רעידת אדמה הם רק חלק מהמקרים בהם רכישת ביטוח דירההכולל ביטוח רעידות אדמה היא בגדר חובה למי שמעוניין לכסות את עצמו ואת שווי הדירה לכל מקרה שלא יהיה. אך גם אם מדובר במבנה חדש לגמרי, איתני הטבע עלולים להפתיע בעצמתם, לכן כדאי שתהיו ערוכים בכל מקרה.

על פי נתוני האוצר, 40% מהדירות אינן מבוטחות בביטוח דירה ומתוך אותן 60%  דירות שכן מבוטחות – לכ-90% יש ביטוח רעידות אדמה.

אז איך נערכים לרעידת אדמה?

רכישת ביטוח דירה, ביטוח מבנה, ביטוח נגד רעידות אדמה וביטוחים נוספים שנועדו להגן על הרכוש ועל המבנה של דירתנו מעניקים כיסויים נרחבים למקרה של רעידת אדמה. אתם יכולים למשל לבחור כיסוי עבור הוצאות בגין אנשי מקצוע כמו אדריכלים, מעצבי פנים, שיפוצניקים וכדומה, כיסוי עבור הוצאות שכר דירה אם תאלצו לעזוב את הדירה ולשכור דירה אחרת, כיסוי תשלומי המשכנתא במקרה והנכס יצא מכלל שימוש ועוד כיסויים לפי העדפתכם.

חשוב לשים לב:  ביטוח המשכנתא בהכרח מכסה ביטוח מבנה כי הבנק מחייב, לכן לא צריך ביטוח מבנה רגיל, כי זהו למעשה כפל ביטוחי. אך אם אתם מתכננים לרכוש ביטוח תכולה, שימו לב שכיסוי לרעידת אדמה בביטוח משכנתא לא מכסה נזקים לתכולה כתוצאה מרעידת אדמה.

רכישת ביטוח רעידות אדמה, ביטוח מבנה וביטוח דירה לא רק יכסה אתכם מבחינה כספית, אלא יעניק לכם גם שקט נפשי ובטחון בכך שלא תאבדו את כל רכושכם ביום אחד. לכן גם אם מדובר בתוספת נוספת לביטוח המשכנתא, כדאי לקחת בחשבון שאיתני הטבע הם אירועים לא צפויים, וכדאי להיות מוכנים באמצעים שונים, בין אם זה תמ"א 38, מיגון או ביטוח מתאים.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור