ביטוח דירה שכורה ב-2022

אינטרס משותף נדיר למדי למשכיר הדירה ולשוכר הוא בביטוח הדירה. ביטוח דירה מבטיח לשני הצדדים שגם במקרה שייגרם נזק לדירה ולתכולתה,  זה לא יהיה סוף העולם

אם זה בגלל מחירי הדירות שלא חדלים מלעלות או הבנקים שמציעים משכנתא בתנאים לא תנאים : בועת הנדל"ן מתנפחת וגדלה מיום ליום, והותירה את השכירות כאפשרות הכמעט יחידה עבור רבים. רצוי ששני צדי העסקה הזמנית לא ייתפסו עם המכנסיים למטה, ויגנו על עצמם באמצעות פוליסת ביטוח לדירה שכורה.

רגע לפני שחותמים על החוזה

תעצרו. תניחו את העט. כן, כן הדירה מדהימה, בדיוק מה שחיפשתם. השכנים נחמדים, יש למטה מספרה וגם מכולת ואפילו מגלשות לילד. תשאלו את המשכיר של הדירה בדבר ביטוח דירה. הוא יחייך ויאמר 'בטח, אצלי אין קיצורי דרך'. במקרים רבים חותמים על חוזה בו מצהיר המשכיר כי קיים ביטוח לדירה. במקרים אחרים נחתם חוזה שכירות שבו מתחייב השוכר לבטח את הדירה.

עם זאת, רוב פוליסות הביטוח לדירה שכורה השייכות באופן חד צדדי למשכיר או לשוכר הן סטנדרטיות ובמקרה של נזק לדירת המשכיר, לשוכר או לצד שלישי (למשל, שריפה שהתפשטה לדירת השכן) אינן מעניקות את הכיסוי הביטוחי הנדרש. לכן יש לקנות את הפוליסה המתאימה ביותר לכם, שלא תותיר מקום לספקות וחרדות לכל אחד מהצדדים, השוכר והמשכיר.

נתראה בשיבוב

המקרה הבא יכול לקרות לכל שוכר: פרצה בדירה שריפה קטנה מקצר בקומקום חשמלי, ונגרם נזק. חברת הביטוח תשלם למבוטח, בעל הדירה, את עלות הנזקים, אך מהר מאוד יזכו השוכרים בתביעת שיבוב: תביעה מטעם חברת הביטוח המוגשת נגד מי שגרם לנזק.

יש לבדוק בזמן שכירת דירה שביטוח הדירה השכורה כולל סעיף ויתור על זכות השיבוב כנגד השוכרים. במקרה של נזק לדירה תפצה חברת הביטוח את בעל הדירה, אך לא תתבע את השוכרים. על המשכירים לוודא שהפוליסה כוללת סעיף שיבוב הדדי למקרה בו נגרם נזק לשוכר הדירה, וזאת ימנע מקרה בו חברת הביטוח תפנה לבעל הדירה בתביעה לתשלום הנזק לשוכר.

אחריות לכל

חשוב לכלול בפוליסה סעיף 'אחריות צולבת', המעניק כיסוי לנזק הנגרם לצד שלישי בשל רשלנות המשכיר או השוכר. במקרים אחרים יש לשים לב שלא לקחת אחריות רחבה לנזקים מעבר לאחריות על פי דין. כלומר, חלק מהפוליסות מפילות אחריות רבה מדי על השוכר במקרה של נזק לדירה. חשוב לבדוק כל מקרה לגופו מראש. מה מגדירה הפוליסה במקרי רעידת אדמה, נזקי טבע אחרים, נזקי בלאי למבנה או נזקי צנרת.

בדיקות אחרונות של הפוליסה

  • יש לקבוע בחוזה השכירות על מי חלים דמי ההשתתפות העצמית במקרים של נזקי טבע, כגון רעידת אדמה.
  • משכירים יכולים לצרף לפוליסה סעיף אובדן שכר דירה, המכסה מקרים שבהם השוכרים אינם מקבלים בחזרה מבעל הדירה שכר דירה ששולם מראש. ניתן לבטח גם מקרים הפוכים שבהם הכנסתו של בעל הדירה משכר דירה נפגעת לאחר שנגרם נזק לדירה.

אם כבר חתמתם על חוזה השכירות, קראו איך לעצב מחדש את הדירה השכורה באתר ynet.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור