כיסוי המשך אשפוז בארץ

טסת לחו"ל, והכול התנהל כשורה. עד לרגע שבו זה קרה: הבריאות שלך נפגעה, דבר שהביא לאשפוזך המיידי במדינה הזרה. עם הזמן, הוחלט להמשיך את הטיפול בארץ. במידה ודאגת לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, ייתכן מאד כי הכיסוי הכספי של המשך האשפוז ייפול על חברת הביטוח. האם זה כדאי?

ברמה הכללית, סעיף המשך האשפוז בארץ מתייחס לאותם מקרים בהם נקלע הנוסע לבעיה רפואית כלשהי בחו"ל, בין אם עקב מצב בריאותי קודם, תאונה או כל דבר אחר. לא פעם, מוחלט להעבירו להמשך הטיפול בארץ, דבר אשר כלול בהוצאות כספיות שאינן מבוטלות כלל.

כיסוי המשך אשפוזו של הנוסע בארץ, הניתן כהרחבה אפשרית של פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל, מטיל את התשלומים האלה על חברת הביטוח. בדרך כלל, הכיסוי יהיה עבור ההטסה עצמה, וכן על הטיפולים הרפואיים. ואם ההיבט הראשון ברור כמעט תמיד, על השני ראוי להרחיב את הדיבור.

מרכיבי סעיף המשך האשפוז של פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל

בארץ, שירותים רפואיים ניתנים במסגרת סל הבריאות, אשר מעניק לכלל אזרחי המדינה שורה רחבה של תרופות וטיפולים. על פי המחלות וגורמי הסיכון שנכללים בסל זה מדי שנה, יכולים חולים רבים לקבל את הטיפולים בחינם, או לכל הפחות בתשלום השתתפות עצמית סמלי. לכן, עבור מצבים אלה כיסוי המשך האשפוז בארץ, במסגרת ביטוח נסיעות, לא יסייע רבות.

ההיבט השני, אשר נכלל בדרך כלל תחת סעיף כיסוי המשך האשפוז בארץ, כולל את ההטסה הרפואית. החשיבות שלו, בין השאר, היא כספית: אחרי הכול, הטסה שכזו עולה מאות דולרים. אבל, חשובה לא פחות גם המיידיות של ההטסה הניתנת בדרך זו, אשר בכוחה להציל חיים.

היבטים כספיים של המשך האשפוז

בדרך כלל, הפיצוי שיינתן במסגרת הסעיף האמור יגיע עד לסכומים נכבדים של כמה מאות אלפי דולרים. כמובן שגובהו משתנה בין חברות הביטוח השונות, ועל פי המאפיינים הייחודיים של כל סוג פוליסה: ברור שפוליסת ביטוח תרמילאים תכלול היבטים שונים לחלוטין מאשר ביטוח חופשה רגיל, למשל. הסכנות שונות, והסבירות להפעלת הפוליסה משתנה גם כן.

עם זאת, חשוב להדגיש כי ניתן להרחיב כמעט כל פוליסת ביטוח נסיעות לח"ל כך שתכלול גם כיסוי של המשך אשפוזו של הנוסע בארץ. המחיר משתנה בין החברות השונות, ונע לרוב סביב עלות של כ-15 דולרים ליום. כמובן שרצוי לבחור בהרחבה זו בעיקר בנסיעות ארוכות, ועל אחת כמה וכמה שמצבו הרפואי של הנוסע אינו מושלם, בלשון המעטה.

בסופו של דבר, ההחלטה היא של חברת הביטוח

יש לציין כי במרבית פוליסות ביטוח הנסיעות הכוללות את סעיף המשך האשפוז, חברת הביטוח היא שרשאית להחליט באילו מקרים יש להטיס את הנוסע ארצה, ובאילו לא. גם אם ברור כי השיקול הבריאותי הוא שצריך לעמוד בראש המעיינים, לא תמיד זה קורה: ידועים מקרים בהם לא התבצעה הטסה ארצה להמשך הטיפול משיקולים כספיים, דבר שהנוסע סבל ממנו רבות.

מעבר לכך, רשאיות חברות הביטוח השונות לקבוע מהם המצבים אשר אשפוז בגינם יאפשר את ההטסה לישראל. בעוד אחדות מתייחסות אך ורק לתאונות דרכים, אחרות יאפשרו את המשך האשפוז בישראל דווקא עבור סיבוכים של מצב בריאותי נתון. סעיפים אלה מפורטים בכל הסכם פוליסה, ויש להבין אותם לעומק.

מומלץ מאד לבחון את אפשרויות ההרחבה של פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל בכל אחת מהחברות הפועלות בתחום. סכום הכיסוי, המקרים בהם הוא יינתן ואופן קבלת הכספים משתנים בכל אחד מהמקרים. השוואת מחירים, ומתן דגש על כל הסוגיות האלה, יכולים לסייע רבות.

לחצו כאן להשוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו"ל

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור