איזה סוגי ביטוח רכב קיימים ומה הם מכסים?

בדומה לקניית מכונית, אין פתרון אחד שנחשב לטוב ביותר, כשזה מגיע לרכישת ביטוח רכב. חשוב לוודא שהמחיר אינו הגורם היחיד שאתם חושבים עליו כשאתם בוחרים את ביטוח הרכב שלכם. כל חברת ביטוח מפעילה מדיניות שונה, וחשוב לבצע השוואת מחירים מקיפה על מנת לוודא שאתם בוחרים מוצר שמתאים לצרכים ולנסיבות שלכם

בדיוק כפי שאתם מתנהגים עם רכישת כל ביטוח אחר, לפני החתימה על חוזה הביטוח, חשוב שתקראו בעיון את מסמך המדיניות ואת מרכיבי הפוליסה, ולשאול את סוכן הביטוח לגבי כל ההיבטים של המדיניות שאינם ברורים לכם.

אם אתם הבעלים של הרכב, קיימים שלושה סוגים עיקריים של ביטוח רכב, וכללים אליהם חשוב שתהיו מודעים:

ביטוח חובה

זהו ביטוח רכב הנוגע לתאונות דרכים אישיות. זהו ביטוח חובה, המגן על אנשים שאתם עלולים לפגוע בהם במהלך הנסיעה. אין זו חלופה ליישום מדיניות אחרת המפורטת בפוליסת הביטוח, כגון נזק לרכב אחר, לרכוש אחר, או לרכב שלכם.

השלכות נהיגה ללא ביטוח חובה ברורות לכולם. הביטוח מכסה פגיעות של נזקי גוף עקב תאונה, מהם סובלים הנוסעים ברכב, הנהג או כל אדם אחר שהיה מעורב בתאונה, כולל הוצאות כלכליות בגין תקופת שיקום הנדרשת לאחר קבלת הטיפולים הרפואיים.

הביטוח מפצה בגין אבדן כושר עבודה, אבדן ימי עבודה, כמו גם סבל וכאב שנגרמו כתוצאה מהפגיעה, בהתאם להגדרות פוליסת הביטוח. במילים אחרות, מטרת ביטוח חובה היא לאפשר שיבה מהירה ככל הניתן לשגרה, מבלי להיקלע לחובות כלכליים הקשורים לתאונה.

ביטוח מקיף

זהו ביטוח הנוגע למצבים בהם נגרם נזק לרכב שלכם ולרכוש של אחרים, כמו גם גניבה ומספר סיכונים אחרים, ועלויות משפטיות שנגרמו לכם בגין התאונה. ביטוח מקיף מציע את השקט הנפשי המשמעותי לבעלי רכבים. הוא מכסה תיקונים או החלפת רכב לאחר אירועי תאונה, כולל מקרי גניבה, אש, נזק שנגרם בזדון ובחלק מהמקרים גם נזקים הקשורים למזג האוויר .הכיסויים יכולים להשתנות בין חברות הביטוח השונות ולדבר זה יכולה להיות השפעה על מחיר הפוליסה.

על כן ישנה חשיבות להשוואת הכיסויים בכדי לראות שהפוליסה מותאמת לצרכינו וגם בשביל להבין ולהשוות טוב יותר את המחיר.

הביטוח יכול לכסות גם את תיקון והחלפת כל כלי הרכב האחרים שנגרמו להם נזקים או פגיעה ברכוש, במהלך תאונה, על ידי הרכב שלכם.

ביטוח מקיף מעניק כיסוי גם במקרים בהם נגרם נזק לרכב של אדם אחר וגם מכסה במקרה של נזק שנגרם לרכב שלכם, הפוליסה נבחרת בהתאם לסוג הרכב שברשותכם. כלומר, אם המכונית שלכם ישנה וזולה, מומלץ לקבל כיסוי צד ג' ולא לשלם עבור ביטוח מקיף. לעומת זאת, אם הרכב שברשותכם יקר, ביטוח מקיף, שמכסה גם נזקים לרכב וגם נזקים לצד שלישי, יתאים יותר.

ביטוח צד ג'

מכסה נזק שנגרם לרכוש של אנשים אחרים, כולל הוצאות בגין הליכים משפטיים, אך רכיב זה בפוליסה אינו מכסה נזק שנגרם לרכב שלכם. פוליסת ביטוח צד ג' מכסה נזקים שנגרמו לרכוש, והמסתכמים בהוצאות כלכליות גבוהות.

אם נקלעתם לתאונה בה גרמתם לפגיעה ברכוש שאינו הרכב, כמו למשל גדר של בית או עמוד חשמל, הביטוח יכסה את ההוצאות, וחברת הביטוח תשפה אתכם בגין הנזקים שגרמתם, בהתאם לסעיפי האחריות המוגדרים בפוליסה.

ביטוח זה כולל גם סעיף של השתתפות עצמית בסכום מוגדר אותו מתבקש המבוטח לשלם לחברת הביטוח, אם הוא נמצא אשם בתאונה. קיימת אפשרות גם לרכוש פוליסה שמבטלת מראש את סכום ההשתתפות העצמית, תמורת עמלה נוספת, ובכך להימנע מתשלום סכום ההשתתפות העצמית. נכון שביטוח צד ג' אינו חובה, אבל הביטחון הכלכלי והשקט הנפשי שאתם מקבלים, שווים כל סכום.

אז איך בוחרים ביטוח מתאים?

כדי להבין אם בחרתם פוליסה במחיר משתלם, או להחליט על סוג הביטוח שיתאים לכם, היכנסו לאתר Wobi והניחו למערכת השוואת המחירים הידידותית של האתר למצוא עבורכם את התשובה.

תוכלו להשוות בקלות בין הסוגים השונים של פוליסות הביטוח, לקבל הצעת מחיר משתלמת באמת ולרכוש דרך האתר את הפוליסה המתאימה לכם, בהליך קל, בטוח, מהיר ופשוט.


להשוואת ביטוח רכב

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור